Sari la conținut

Persoane publice care utilizeaza Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 27
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Ati uitat de Baselu ?....Primul posesor de Duster rosu.

@venetianu: daca citeai postul #1 ai fi observat ca T. Basescu (Baselu cum ii zici tu) era pomenit... iaka si foto cu Dusterelu' roshu:

Posted Images

Eu as da o lege ca toate persoanele platite de la bugetul de stat sa:

- deconteze numai bilete de avion Tarom pe rutele unde acestia opereaza

- cumpere (pt institutiile unde lucreaza) sau sa utilizeze (in scop de serviciu) numai autovehicule fabricate in Romania (la autoturisme doar Dacia si Ford B-max)

- deconteze carburant auto numai de la Petrom (unde statul inca e actionar si e cel mai mare contributor la PIB)

 

Pentru companiile private as da o facilitate fiscala (de ex. deducerea integrala a tva-ului la autovehicule si nu doar 50% cum e acum) daca achizitioneaza autovehicule fabricate in RO...

 

Cred ca astfel nu discriminam importatorii ci incurajam productia interna si implicit cresterea PIB-ului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uitati-va la francezi....demnitarii au numai masini franceze....si nu cred ca le zice nimeni nimic....oricum noi suntem fiii ploii...consumam ca prostii toate porcariile occidentale si ne credem mari cetateni europeni...ar trebui sa cumparam 90% produse fabricate in romania chiar daca uneori nu arata la fel de bine ...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Eu as da o lege ca toate persoanele platite de la bugetul de stat sa:

- deconteze numai bilete de avion Tarom pe rutele unde acestia opereaza

- cumpere (pt institutiile unde lucreaza) sau sa utilizeze (in scop de serviciu) numai autovehicule fabricate in Romania (la autoturisme doar Dacia si Ford B-max)

- deconteze carburant auto numai de la Petrom (unde statul inca e actionar si e cel mai mare contributor la PIB)

 

Pentru companiile private as da o facilitate fiscala (de ex. deducerea integrala a tva-ului la autovehicule si nu doar 50% cum e acum) daca achizitioneaza autovehicule fabricate in RO...

 

Cred ca astfel nu discriminam importatorii ci incurajam productia interna si implicit cresterea PIB-ului.

 

chestia cu legea, merge astăzi, că nu mai este sărăcia de acu` ~ 15-șpe ani, când un politician, Meleșcanu, întrebat ce mașini folosește la ministerul de externe, guvern, și spunea cu ”nonșalanță” că ”mașini autohtone”, românești... că mi-a căzut fața, dar nu erau dacii, erau daewoo, și care nu erau considerate mașini românești, și care costau la vremea aceea intre 12.000-23.000 dolari...

era imposibil sa gândesti cum ai putea sa ai o asemenea masina româneasca, daewoo, când atunci salariul era 30-40 de dolari;

acu este altceva....

dar lumea s-a coconit...............

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...