Sari la conținut

Postări Recomandate

In cazul meu lucrarea se facea separat pe bani ca de aceia se numeste  service auto,dar asa am facut-o in 5 minute gratis in fata blocului! ;) 

Editat de 22DCI
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...
  • Răspunsuri 119
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Nu m-am putut abtine si am facut noapte alba montand noile lampi; urmeaza poze facute ziua. In realitate arata mult mai bine ca in poze   Dacia Duster Teil LED Rückleuchten LTI ® Light Tube:   h

Na pana cand nevasta a pregatit pe fete de dormit eu m-am pus pe treaba. Nu trebuie mai mult de 15-30 de minute pentru schimbarea stopurilor. Pozele sunt mai jos...din pacate nu sunt mester in ale at

Deschid acest topic pentru diversele tipuri de stopuri led pentru Duster. Incep cu ale mele: au si un pret special (de la importator) de 200 euro pentru membrii forumului! *doresc sa fac o precizar

Posted Images

Reinviu un topic mai vechi, dar intampin o mica problema in adaptarea stopurilor de Rusia pe un Duster Faza 2; la stopul din dreapta indicatiile sunt perfecte, functioneaza tot, inclusive frana:
1 - Liber
2 - roz
3 - negru
4 - alb/gri
5 - albastru
6 - alb/violet
La stopul din stanga, respectand indicatiile (dar fara schimbarea in pinul 1, acolo nu e lamela de contact in stop), nu functioneaza nimic, cu excepta pozitiei, care aprinde insa becul de frana.
Daca 22DCI poate ar putea reveni cu un sfat, as fi recunoscator…
 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e lipsa completării profilului și a unui topic de prezentare.

La conectorii ăia contează pinii nu culoarea firelor, iar dacă te-ai înhămat la modificarea asta niște cunoștințe minime de electrică ar trebui să ai caz în care desfaci plăcile ambelor stopuri stângă și urmărești traseele

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit, dupa ce am observat ca mufele sunt 'in oglinda' si de fapt exista pozitia 1, dar lipseste 6 in mufa de pe stanga. Desigur schimbarea s-a realizat cu deschiderea mufei si permutarea  cablurilor:

1-alb-violet
2-albastru
3-alb/gri
4-negru
5-roz
6-Liber

Nu voi uita sa ma prezint si sa completez profilul.

 

IMAG0868.jpg

Editat de K15
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, mi-a scapat mesajul tau citat mai sus, puteai sa ignori intrebarea daca ti-a fost atat de greu sa raspunzi.

Editat de Kidu
  • Haha 1
  • Trist 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...