Sari la conținut

Postări Recomandate

La solenza pe care am avut-o inainte am incercat sa schimb singur pivotii si pana la urma am reusit. Dar am apelat la cineva cu o presa hidraulica sa pot monta pivotii noi pe brat. la duster cred ca o sa fac o programare in service peste 2 saptamani. Masina e in garantie. Oare are ceva daca o duc in alta parte decat la Dacia ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut 2 astfel de batai in parte din fata odata am schimbat bieleta antirului cred ca am zis bine , si a doua oara o bucsa si am scapat de acele batai. Iar masina mea nu este tocmai rulata numai pe drumuri de asfalt si am 90 de mii.

Da o fuga la service si constatarea se face rpd si pe garantie daca mai este .

Salutare,

Partajează acest post

Link spre post

Salutare,

Am un duster 1.6 cu 180k km. Am un cloncanit/ bataie pe fata atunci cand sunt gropi sau denivelari pe ambele roti. Gen iau o groapa cu roata stanga dupa denivelare cu dreapta... Am schimbat azi bascuele si barile antiruliu(erau duse) dar tot se aude zgomotul ala. Daca iau o groapa pe una din roti sau orice groapa nu se aude. Sunetul apare cand sunt multe gropi pe drumul respectiv sau denivelari si sunt supuse ambele roti.

Partajează acest post

Link spre post

Ai verificat bucsele de la bara antiruliu? Cloncane destul de urat cand prind joc.

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta