Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu am pus-o aici, are 2 metri şi-am vrut să evit lovirea antenei. Oricum depăşeşte înălțimea maşinii + portbagaj. Pozele sunt mai "vechişoare", acum, cablul nu se mai vede, l-am repoziționat. Pe sub maşină, prin găuri tehnologice.... Stația + antena sunt President, 4w+12w cu "," comutare. Am dat aprox 1.500 lei pe pachet, nou-nouțe. 😨 Am şi amplif de 150w emisie-recepție, nou nouț, dar nu l-am folosit niciodată. Am dat 100€  pe el degeaba. Cine-l vrea..., vorbim?!

Şi apropo de poveşti şi folclor... Găuritul stațiilor ilegale, nu-i o minciună.

20160913_103825.jpg

20160913_103808.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine.

Este prea la indemina. Fi sigur ca orice ' copil ' care va trece pe dupa masina va trage de el.

Bormasina story; ca ma bufneste risul, io n-am vazut politai cu bormasina pe marginea drumului. Pe urma ar cam trebui dovedita puterea excesiva, aparat de masura? Presupun ca o demonteaza nu-I da gaura pe bord sau sub scaun. Daca nu ma insel este un bun al meu si nu al gauritorului. Nu cred ca scrie in lege ca ...daca, atunci I se va gauri statia si/sau la exces de viteza I se vor demonta rotile din fata.

Si oricum at fi o operatie non profit, ei traiesc din procese verbale nu din gauriri. Parerea mea.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Nu s-a atins nimeni de ea. Are mai bine de un an de când stă acolo. 

Partea cu găuritul, spune-o neamțului...şi te vei convinge. Au tot ce le trebuie la ei, în dotare. 😄 Eu unul, folosesc stații pe extern de mulți ani şi ştiu ce spun. Din '98 tocesc anvelope de camioane.

Partajează acest post

Link spre post

Eu am intrebat in vara un meserias ce se ocupa cu vanzari si montaj de statii si antene,daca pot monta pe masina o antena cu prindere fixa pe barele porbagaj si sa folosesc un plan de masa artificial.A spus ca nu o sa  functioneze bine,dar cica  imi poate monta el o antena pe haion cu un suport special!Pai acolo nu e pusa tot aiurea?Infine totusi este curios ca nu mi-a recomandat si varianta unei antene ce nu necesita faimosul plan de masa,adica ex.sa zicem  o antena CB Midland X-Turbo Camper 27!

Intrebare: Deci pana la urma daca as cumpara o antena pentru barci si campere ce nu necesita plan de masa,o pot monta unde am chef sau si asta va fi varza in functionare daca nu o pui unde trebuie?Multumesc! :)

Partajează acest post

Link spre post

Antena pentru barci,campere si motociclete fara plan de masa este groasa si face galagie la viteza,deci am renuntat la ea!Asadar  cine imi poate spune si mie:N°1. O antena Sirio Turbo 3000 cu prindere fixa se poate prinde si pe baza magnetica.Si N°2 .Sa o rabatezi am vazut ca nu are acel fluturas metalic,deci se roteste din chestia aia ce sta pe bobina...filetul este pe metal sau plastic,este rezistent sau nu?Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta