Sari la conținut

Deflectoare aer Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 29
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Diferența se poate observa doar în tunelele aerodinamice…

Deflectoarele de Duster, din cate tin eu minte, sunt aceleasi cu cele de Sandero. Tre' sa caut pe undeva hartiile si va spun

Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ. Am eu si folie si deflectoare din 2010. Folie am doa

Salutare .... dintre cei care si-au montat deflectoare de aer a constatat cineva vreo atenuare a zgomotului exterior?

Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ.

Dintre cei care si-au montat are cineva si folie pe geamuri? Atinge pe undeva folia sau o zgarie? La logan asta era o mare problema.

Am eu si folie si deflectoare din 2010. Folie am doar pe spate. Tinand cont ca am geamuri electrice pe spate, mi-era mult mai usoir sa aerisesc (vara) masina cu toate geamurile... (deci, au ceva utilizare) si nu mi s-a zgariat folia

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ce treaba ar avea deflectoarele de aer cu zgomotul exterior? Daca vrei sa spui despre zgomotul geamului deschis, atunci raspunsul este afirmativ."

 

Treaba este simpla: odata montate pe masina schimba (mai mult sau mai putin) modul in care aerul aluneca (aerodinamicitatea) si implicit zgomotul produs de acesta in special la viteze mai mari.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba este simpla: odata montate pe masina schimba (mai mult sau mai putin) modul in care aerul aluneca (aerodinamicitatea) si implicit zgomotul produs de acesta in special la viteze mai mari.

Da dar... este vorba, dupa cum am spus mai devreme, de momentul geamului deschis caci altceva nu influenteaza.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...