Sari la conținut

Kilometraj - scrie aici cati kilometri ai cu Dacia Duster


Postări Recomandate

Salut, dusterul meu am ajuns la 5555Km si am avut trei problem care zic eu ca au fost destule de importante sau grave mai bine zis. sau dezlipit bandourle de pe usi si aripi, teava de admisie filtru de aer a esit afara singura din clipsuri, suruburiile de la amortzoare fata am constatat ca sunt slabe dupa ce am sters prafu pe la motor si flansa de la amortizor se invartea foarte usor la mana. Toate sau rezolvat la garantie cu exceptia bandourilor laterale care au mai fost remontate in totalitate si sau dezlipit iar. Pe bandouri am prmit banii inapoi,urmeaza sa le duc pe cele vechi la service dupa ce le demontez si instalez altele.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 617
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

din 2011 pana acum, nimic neasteptat. doar surprize placute. 222222 km pe 12 mai.

5 pe linie norocosi, ca la facultate! )) In 5 ani fara cateva luni...     Sent from my iPhone using Tapatalk

Si eu am rotunjit vineri la inceputul weekendului ce a trecut Si mai mult... Duminica am prins si suma frumoasa Si inca n-avem un an

Posted Images

Ai grija cu bandourile, se pare ca te-au cam tras in teapa prima data. Impreuna cu bandourile trebuie sa gasesti in pachet si un "primer" care se aplica inainte de a le lipi. Fara acel primer poti sa pui orice banda adeziva ca tot se dezlipesc. Posibil sa fi folosit la altcineva acel primer (care nici nu se gaseste decat o data cu bandourile). (asta mi-a spus seful de la caroserii de la reprezenatanta din Gl).

 

P.S.: eu tot incerc sa gasesc acel primer, ca am de schimbat un prag pentru care trebuie date jos aparatorile de pe aripi si mi-au zis ca fara acel primer sa nu dau jos bandourile pentru ca nu vor tine dupa ce le vor pune la loc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, isopropilic alcool, este degresantul. Altcumva ii spune la acel buretel din plic care are rol de primer. O sa ma interesez.

La mine au lipit ca la carte bandourile dar 1 s-a dezlipit. A fost cam frig cand le-am pus.

Este bine ca bandourile sa se lipeasca vara cand este cald si bine afara.

 

Rog admin-ul sa mute ultumele 3 comentarii pe topicul adecvat. Aici eram cu km :)

Editat de cbogdy
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak locked this topic
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...