Sari la conținut

Ce nu iti place la Dacia Duster?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Sa fac si eu o lista cu ce nu-mi place la Duster:   1. Consuma motorina! La fiecare 800 km tot trebuie sa fac plinul!!! Problema foarte costisitoare... 2. Cand spal parbrizul se consuma lichidul de

Parerea mea: Cooperativa Munca in Zadar. Din fericire portbagajul a fost proiectat exact cum trebuie. Orice altceva, cu timpul ar arata mai urit. Cu conditia sa nu transporti obiecte contondente, sabi

Sunt multe lucruri care nici mie nu îmi plac la Duster, şi as mai fi vrut şi alte opţionale, dar pentru un 4x4 cu gardă mare la sol, nou şi mult mai ieftin, accept aceste neajunsuri. Dacă îmi permitea

Posted Images

Pozitionarea butoanelor pentru geamurile spate. Nu cred ca erau chiar atat de mari costurile daca exista o comanda centrala care sa cuprinda si butonul pentru reglarea oglinzilor pe usa soferului, iar celalalte usi sa dispuna de cate un buton pentru geam.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place la Dacia Duster si anume ca nu mi-o mai livreaza odata. :cry: Iar stau weekend-ul asta in casa.

Enumar:

- toba de esapament la 4x4 au intortocheat-o de zici ca e trombon, se vede urat daca o privesti din spate

- spatele ca aspect, puteau sa deseneze stopurile alea mai bine

- capacul de benzina, e prea mare si nu e prevazut cu incuietoare din interior desi a fost proiectat pentru asta

- nu are prevazut aparatoare pe tot pasajul rotii la trenul spate, pentru un suv care merge prin noroaie e cam nefiresc

- butonul de reglaj oglinzi sub maneta de frana, wtf trebuie sa opresc si sa trag frana de mana ca sa-mi reglez oglinda calumea? :x

- nu are suport de ochelari de soare, la logan cum de s-au gandit sa puna si la duster au uitat subit

- acoperitoarea de portbagaj, cat ii costa sa puna un arc frate, 2 euro

- si inca o chestie care ma deranjeaza la toata gama dacia este suportul de picior stang care trebuie sa-l pui pe mocheta. Pana si Fiesta din 2005 are o bucata de cauciuc profilat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

1) nu imi place ca are un singur bec ptr mersul inapoi. Prima chestie care as schimba-o daca(cand) imi iau un Duster este sa-i mai montez inca un bec ptr mersul cu spatele, poate chiar si un bec suplimentar foarte util pe coclauri)

2) antena, parca e un bat de pescuit, ma rog se poate trai cu ea, dar arata destul de penal.

3) nu prea am unde sa pun o antena de CB/VHF/UHF/etc ...adica gasesc locuri, dar arata urat... a se vedea anetenele masinilor de la TAT2010

4) plasticele din interior. arata cam prea ieftin, e mai bine ca inainte (scaunele mai ales) dar se putea mai bine, evident cu niste costuri mai mari...

5) nu se gaseste ca optional scut complet pe sub masina, suspensii "heavy duty" ca cele de la TAT, diferential autoblocant ca pe masinile de la TAT, troliu ca la alea de la TAT (ma rog, troliul nu e un "must have" e mai mult :nice to have")

6) mi-ar placea sa pot sa pun ca optional un plafon partial de sticla :shock:

7) pretul . nu cred ca e nevoie de explicatii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...