Si am facut-o si pe asta. Traseul superb, vremea de asemenea. De la Valiug a trebuit sa facem stanga imprejur, am dat de o bariera, dar ulterior am avut norocul sa ne intalnim cu un domn de la ocolul silvic ce ne-a explicat ce trebuie facut pentru a primi acces liber pe traseele forestiere din zona, asa ca planificăm o câmpenească pe la sfârșitul lui mai/inceputul lui iunie în zonă (de vineri seara până duminică, cu dormit la cort vineri și sâmbătă; sau poate chiar cazare la una din vilele din administrarea RomSilva din zonă).
Drumul pana la Lindenfeld a fost relativ usor, de la Lindenfeld