Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Asta e si ideea, pentru noi sunt doar niste bani aruncati, tendoanele alea fiind situate mai sus fata de alte elemente de sub masina. Nu stiu la voi cei cu amortizoare Mudster cum e, dar la restul, da

Acum inteleg si eu de ce trebuie scut fata jos, nu e nimic intre radiatoare si plasticul de la bara

Buna ziua, am ramas dator sa pun foto cu scut la filtrul deoxid de azot (NOx trap).Am fost plecat in CO in muntii retezat.

Posted Images

  • 2 months later...
nu stiu cat are scutul original, estimez la vreo 10-12 kg. Dar nu l-am cantarit.

scuturile astea sunt insa muuuult mai mari decat originalul.

Cel de otel are 26 kg si cel de Al are 17.

 

De unde ai comandat?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Scutul de Al de 6 mm grosime(catalog accesorii Duster) are greutatea aprox ca a celui de tabla cel original nu ceea ce ne-a prezentat VGB4x4 pe care l-am gasit cu aceste "table" si prin alte parti ale net-ului. Este posibil ca in curand sa putem fabrica acest scut cu care eu rulez deja de aprox 10 mii Km si sa-l oferim la vanzare , ca vad ca oficial nu prea exista ...Sa vedem cam ce solicitari avem.Eu deja am cativa prieteni care vor acest scut de Al.8-)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scutul de Al de 6 mm grosime(catalog accesorii Duster) are greutatea aprox ca a celui de tabla cel original nu ceea ce ne-a prezentat VGB4x4 pe care l-am gasit cu aceste "table" si prin alte parti ale net-ului. Este posibil ca in curand sa putem fabrica acest scut cu care eu rulez deja de aprox 10 mii Km si sa-l oferim la vanzare , ca vad ca oficial nu prea exista ...Sa vedem cam ce solicitari avem.Eu deja am cativa prieteni care vor acest scut de Al.8-)

cred ca stii deja ca pe mine ma cam intereseaza scutul tau minunat... ca doar... am mare nevoie de asa ceva.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...