vladpopescu

scuturi Duster

58 posts in this topic

Salut,

Stie cineva cu ce scuturi vine versiunea 4x4 1.5DCI Laureate, din ce material sunt facute si ce grosime au?

De asemenea ma intereseaza daca raman elemente importante descoperite (de ex diferentialul central etc.)

La versiunea 4×2 scutul motor este din plastic, la 4×4 acesta este metalic.

Diferenţial central nu există pe Dacia Duster.

Alte detalii nu cunosc.

Chiar nu stie nimeni cum sunt amplasate scuturile la Duster, din ce material sunt si ce grosime au?

Mie scutul/scuturile mi se pare extrem de importante pentru o masina cu tenta de off-road :(

Eu am 4x4 si mi s-au partu a fi de tabla. in fata e blindata, acoperita complet. de la mijloc in spre spate nu mai e acoperit totul. nu le-am masurat grosimea pt ca sunt pline de un fel de vaselina si cand am fost curios sa pun mana m-am mozolit dar nici nu am fost curios sa vad cat de groase sunt. am batut doar in ele, am vazut ca sunt de tabla. esapamentul e cel mai jos si in caz de lovituri e primul afectat. in rest nu prea sunt pericole.

Salutare,

daca doreste cineva un scut de tabla original cu suruburi cu tot , ca eu mi-am pus alt tip de scut. Poate cei care au 4X2 ca -l au de plastic si este cam pericol...Astept oferte...

Melcu' cu Colbu' alb

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.