Sari la conținut

Asigurare casco Dacia Duster - preturi


Postări Recomandate

La achizitia masinii nu uitati ca trebuie sa incheiati si o asigurarea casco, in acest sens va dau cateva preturi informative pt modelul de intrare in gama (Duster benzina 10 500 EUR) si pt cel de top (Laureate diesel 15 600 EUR).

 

 

Valoare asigurata 10 500 EUR 15600 EUR
ABC Asigurari 617 EUR 915 EUR
ALLIANZ-TIRIAC 525 EUR 781 EUR
ARDAF 400 EUR 595 EUR
ASITO Kapital 499 EUR 741 EUR
ASTRA 526 EUR 782 EUR
BCR 515 EUR 765 EUR
CARPATICA 527 EUR 783 EUR
EUROINS 420 EUR 624 EUR
GROUPAMA 469 EUR 696 EUR
OMNIASIG 430 EUR 640 EUR
UNIQA 493 EUR 734 EUR
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 116
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Intervin si eu legat de asigurare. Eu am facut tot la Allianz dupa ce am cochetat cu ideea de a face la AlliannDirect unde era 360E pe an insa avea excluderile menntionate mai sus: doar pe drumuri p

@klaus: Incepand din Octombrie - Noiembrie, anul trecut, toate firmele de asigurari au inceput sa creasca primele (si la CASCO si la RCA) din cauza daunelor foarte mari.   Daca romanul nu intelege c

Doar ce am incheiat si eu asigurarile pentru noul meu dusterica, PH1, inamtriculat in mai 2011, achizitionat SH in octombrie 2014. Preturile sunt cam asa: Asigurare RCA: firma ASTRA, clasa B/M: B9,

Multumim pentru informatii.

Trebuie avut in vedere faptul ca daca sunt ieftin sunt si prompti in a te despagubi. la fel si viceversa daca sunt prompti nu insemana ca iti dau mai mult decat face.

 

Prin urmare, aveti grija ce asigurator alegeti si recomandarea mea ar fi sa cunoasteti destul de bine persoana la care incheie asigurarea pentru un eventual sprijin in cazul in care se intampla ceva.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@johny2k - este o lista informativa cu preturi studiate pe net (google it). Conditiile finale pt o asigurare casco difera de la asigurator la asigurator ( si pot fi negociate).

 

Eu nu am vrut decat sa va dau o idee despre costul unei asigurari casco.

 

BTW: daca te uiti pe pret-dacia-duster-calculatie-leasing-avans-50-t37.html ai sa observi in imaginea atasata un pret pt asigurarea CASCO de 851 EUR pe an cu fransiza 0% la o valoare asigurata de 15988.99 EUR cu TVA. Acel calcul este real, fiind trimis de dealer.

 

 

O zi deosebita.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...