Sari la conținut

Asigurare casco Dacia Duster - preturi


Postări Recomandate

  • 2 years later...
  • Răspunsuri 116
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Intervin si eu legat de asigurare. Eu am facut tot la Allianz dupa ce am cochetat cu ideea de a face la AlliannDirect unde era 360E pe an insa avea excluderile menntionate mai sus: doar pe drumuri p

@klaus: Incepand din Octombrie - Noiembrie, anul trecut, toate firmele de asigurari au inceput sa creasca primele (si la CASCO si la RCA) din cauza daunelor foarte mari.   Daca romanul nu intelege c

Doar ce am incheiat si eu asigurarile pentru noul meu dusterica, PH1, inamtriculat in mai 2011, achizitionat SH in octombrie 2014. Preturile sunt cam asa: Asigurare RCA: firma ASTRA, clasa B/M: B9,

Pentru cei din Bucuresti: imi puteti recomanda un broker la care sa pot face un casco decent ? 

Imi expira peste vreo saptamana jumatate al 2-lea an la Allianz insa mi se pare putin exagerata oferta de reinnoire pentru al 3-lea an...

Acum oferta suna asa: suma asigurata ~8200 euro(~9300 anul trecut....aproape 18.000 cat a fost masina dar na, au trecut niste ani si e normal sa o ia la vale) iar eu am de plata 461 euro platibili integral fata de anul trecut cand am avut de platit 488 euro tot integral. 

Cu alte cuvinte prima de asigurare de la anul 2 la anul 3 ar scadea cu extraordinara suma de 27 euro...

Masina este din iunie 2010, eu o am din ~februarie 2013, fara vreun accident.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam de sugestii. 

Din pacate nu am drum in Pipera de nici o culoare(si cu munca si cu serviciul sunt in capatul celalalt) :( 

La Dacia am citit pe site si mentionau de casco prin ei pentru masini care au pana in 4 sau 5 ani, a mea urmeaza sa faca 7 ani in mai-iunie dar tinand cont ca am pe langa mine vreo 3 reprezentante Dacia o sa fac un drum maine daca tot sunt liber sa intreb.

Am observat ca Allianz a separat de anul acesta "Avarii provocate din culpa exclusiva a unei terte persoane asigurate RCA" pe care acum le poti alege sau nu dupa caz, acestea fiind momentan incluse in pachetul pe care il aveam la ei(navigator ii zicea) iar la reinoirea politei ar costa 85 euro din cei 461 de care va spuneam mai sus. Casco nu il faceam pentru situatiile in care intra in mine cineva care are RCA cu toate ca daca ai ghinion ar ajuta si in cazurile acestea...ci pentru situatiile in care cel care ar intra in mine nu are RCA sau imi pica un copac/turture/grindina,etc pe masina sau o gasesc pocnita prin parcari sau fac accident din vina mea. 

Daca as renunta la "Avarii provocate din culpa exclusiva a unei terte persoane asigurate RCA" asigurarea ar costa 376 euro cu plata integrala, suma asigurata ramane aceeasi de mai sus, aproximativ 8200 euro.

Va anunt ce am rezolvat, mai am 1 saptamana pana expira polita actuala :) 

Editat de klaus
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...