TudorAB07XWZ

Trasee Efectuate

141 posts in this topic

Bravo mai aud si de dusteristi care mai merg si pe jos prin munti.Eu anul trecut am propus o iesire pe Valea Rea dinspre Nucsoara(Arges) pe raul Doamnei pana unde se inchide drumu si de acolo pe jos (cam 3 ore) pana pe Vf Moldoveanu(cel mai aproape de abordat din acest punct acest varf.Sunt niste cascade si un peisaj aparte, necalcat de multime... N-a raspuns nimeni toata lumea malc.Vor numa' cu dusterel-ul..Bravo inca o data. :hug:

eu am incercat asta: http://www.bikemap.net/route/1742842#lat=45.435401630137&lng=25.242395&zoom=12&maptype=ts_terrain cu dusterul, doar ca pe final am renuntat era un pic riscant si eram... singur.

daca imi fac un pic de timp ma alatur si eu celor de pe [u][color="#008000"][url="http://www.forumduster.ro/"]forum[/url][/color][/u] duster la una din iesiri.

have fun !

Bravo mai aud si de dusteristi care mai merg si pe jos prin munti.Eu anul trecut am propus o iesire pe Valea Rea dinspre Nucsoara(Arges) pe raul Doamnei pana unde se inchide drumu si de acolo pe jos (cam 3 ore) pana pe Vf Moldoveanu(cel mai aproape de abordat din acest punct acest varf.Sunt niste cascade si un peisaj aparte, necalcat de multime... N-a raspuns nimeni toata lumea malc.Vor numa' cu dusterel-ul..Bravo inca o data. :hug:

la vara vom initia un traseu spre Moldoveanu. e o zona foarte frumoasa si Dusterul poate urca destul de sus pe golul alpin pana unde se termina drumul forestier si apoi o luam la pas sa cucerim, noi Dusteristii, si Vf. Moldoveanu (cel mai inalt varf din tara!).

5 people like this

Weekendul asta merrg sa probez niste trasee in zona gatul berbecului (muntii cindrel) intre raul sadului si paltinis. care se baga la o recunoastere? :)

salut, eu am ajns azi vara din greseala in rezervatia naturala bucegi pe un drum forestier putin spus.... unde eram eu si caprele negre si cate o floare de colt.... drum fain cu muntele pe o parte si pe cealalta rapa ..... daca nu stiam pe unde imi calca rotile o "calcam stram de tot " .... Duster-ita mea era in rodaj cu doar 200 km la bord facuti in oras.... ce sa mai zic cred ca nu m-am distrat asa de tare in viata mea... senzatii tari ....vorba aia ca nu mi-s blonda sunt femeie si imi place de mor masinuta mea ..... am cuplat 4x4 si mi-am facut de cap ..... traseul a fost de la Bran la Peles doar drum forestier de negasit pe harta normala aproape 50 km .....

2 people like this