dust3radmin

Bucuresti, sa facem recensamantul!

124 posts in this topic

Dragi membrii din capitala,

Cati Dusteristi cu numere B-xx-yyy sau IF-xx-yyy suntem?

Incep eu numaratoarea:

1. B-xxx-yyy - eu (dust3radmin)

cine e urmatorul?

Va rog sa va exprimati nr de inmatriculare specificand decat B sau IF in formatul B-xx-yyy (pt Bucuresti de exemplu).

2. B-xxx-yyy - denon2808

1 person likes this

@ss1965 te rog editeaza postul - esti al cincilea - sa nu incurcam numaratoarea

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Cain
      Salutare Dusteristi din Bucuresti,

Ma bate gandul sa fac Muntii Baiului Duminica (7 Aug) cu familia. Plecare dimineata intoarcere seara, popas pe munte pe unde gasim peisaje frumoase, etc. Daca nu avem umbra la dispozitie e bine de luat, un cort, o prelata etc. Din ce stiu traseul e de grohotis, o sa urcam prin Secaraia si coboram prin Busteni, daca nu se poate cobori ok, facem si drum intors.

Daca sunt doritori sa isi plimbe familia Duminica asta, astept un mesaj ca sa ne coordonam.

Weekend placut
    • By Cain
      Ma gandesc sa inventariem toate zonele din jurul Bucurestilor unde poti sa te dai cu Dusterul, sa admiri un peisaj, sa bagi un gratar si sa nu te calci in picioare cu altii sau sa dai de sleauri facute de legende 4x4 sau tractoare. Poate il trecem acest topic vizibil doar pt membrii forumului.

Eu am pus ochii pe un traseu in care stiu sigur ca sunt 2 peisaje de admirat in liniste: Bucuresti, Mariuta, Boteni, Bitina, Movilita Veche, Dridu Snagov, Lunca Maia cu Ialomita, Gradina conacului Catargiu, Micsunesti, Balta Neagra, Lipia cu final odihna in lunca de Langa Manastirea Cladarusani.

Din ce am masurat sunt 110 Km din centrul Bucurestilor si inapoi in centru.

Se baga cineva intr-o Duminica viitoare la explorarea asta? Dupa ce il exploram il denumim si folosim cu totii
      Se pot vana si Pokemoni pe traseu pt doritori
    • By Duster 4X4 Everyone
      salut

la mijlocul lui august are loc langa Bucuresti ( pe malul argesului langa comuna Adunatii Copaceni) un trial - tandem organizat de cei de la Kamikatze offroad ( Adi Kamikaze) team si Dojo Motors ( Costin Fantana). taxa este de 100 lei - competitia se desfasoara pe 2 clase Open si standard - la categoria standard - masinile trebuie sa fie doar 4X4 ne fiind necesare alte prgatiri. - competitia bazanduse - dupa cum zic organziatorii- pe calitatile pilotului si ale copilotului si mai putin pe ale masinii. in prima zi sunt incalziri si calificari pntru ziua doi. mai multe info la linkul de mai jos
      https://www.facebook.com/events/393532177508978/

pt moment nu cunosc prea multe detalii nici eu - dar daca sunt persoane interesate putem " sapa" .
    • By Mihai Petcu
      Salut tuturor,

in acest Weekend are loc la aerodromul de la Comana un festival al zborului si al sporturilor extreme printre care si offroad.

Pentru noi, organizarii au facut un traseu de aproximativ 50 km in jurul aerodromului prin padure si pe camp - de dificuptate mica (standard soft)

Se va merg pe roadbook in echipe de doua masini ( cel putin e recomandat sa fie dotata cu MT/AT) in fiecare CP - fiecare echipa are de indeplint o misiune de tip treasure hunt - astfel incat sa isi poata continua traseul. (ceva asemanator cu ce a fost la IND de la Horezu)

Iesirea este una prieteneasca iar competitie este doar pentru palmares ,experienta , placerea de a face offroad. nu sunt necesare licente, asigurari sau pregatiri speciale ale masinilor. de asemenea premiile in principal sunt felictarile celorlalti participanti si o surpriza din partea CNOR . taxa de participare ar fi undeva la 50 lei / masina - care sa acopere cheltuilile organizatorilor cu traseului si o parte de mancare sambata seara. Mi s-a recomandat sa ne mai aducem si noi un mic, o bere, o ceafa pt gratar si pachetel pentru sambata la pranz pe traseu( taxa ar acoperii mancarea la ceauna de seara din ce am inteles)

vor fi si ceva demonstratii aviatice - atat sambata cat si duminica ( nu cunosc programul sau exact ce se va intampla)

plecare este sambata dimineata la ora 8 de la petrom iesirea din Bucuresti spre Giurgiu .

sambata seara dupa finalizarea competitiie - se va face o petrecere campeneasca ptrobabil ceva muzinca, povesti, foc de tabara - va fi si un bar de unde vor putea fi achizitionate bauturi ( daca nu veniti pregititi de acasa) iar duminica - cine va ramane vor puteaadmira spectacolul aviatic sau cei mai curajosi( contra cost) vor putea face o plimbare cu un avion de mici dimensiuni

cazarea se face la cort langa aerodrom acolo udne va fi si petrecerea. Iar duminica -

bineinteles cine nu doreste sa stea la cort sau sa ramana peste noapte se vor putea caza la pensiunile din zona sau sa se intoarca spre casa .

Daca doriti sa participati putem vorbi la temefon - 0740919536 sau aici pe .

invitatia am primit eu din partea organizatorilor cu rugamintea sa o transmit mai departe si catre voi .

au mai fost invitati si alte comunitati ( ex land rover, jeep etc) - deci vom avea competitie .
    • By andreiscurei
      Salutare,
      Acum, când mă apropii și eu vertiginos de a comanda noul Duster , aș vrea să vă întreb ce experiențe pozitive sau negative ați avut cu diverși dealeri din București, la achiziția unei mașini noi. Eu intenționez oricum să tot cer și să compar oferte de la fiecare, dar momentan mă aștept ca ofertele să fie cam la fel, cel mult or fi unii care dau o siguranță de prezon în plus.
      Aș fi curios să aflu experiențe pozitive (bun-simț, promptitudine, transparență, etc) sau negative (de la zgârceli cu covorașele până la lucruri montate prost pe mașină, sau mai știu eu ce), în măsura în care ați avut parte fiecare de așa ceva.

Personal, oscilez momentan între AutoCobălcescu pe splaiul unirii sau DacoServ Preciziei. Din ce am mai vorbit la telefon cu ei, n-au menționat ca ofertă decât ce oferă Dacia în sine, MediaNav gratuit la Laureate.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.