Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Ai fost la test drive cu Dacia Duster? Scrie aici!

• This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#13 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 22 April 2010 - 10:45 AM

dusterfan said:

A fost ceva lume, poate nu au aflat de site, cine stie...
Faceam referinta la cei care deja sunt membrii :D

#14 dusterfan

dusterfan

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x2 110cp

Posted 22 April 2010 - 10:48 AM

Atunci nu toti membrii au facut test drive, ar fi concluzia.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 baltaretu

baltaretu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts

Posted 22 April 2010 - 06:11 PM

dust3radmin said:

baltaretu said:

Daca stiam k o sa fie un concurs scriam cateva pagini..premii de consolare nu se dau???? :D :D

Pai si de ce nu scrii? Posteaza daca ai fost la test drive.
Fiindca am scris deja...

#16 Lupul

Lupul

Duster Member

• Members
  • 175 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 22 April 2010 - 10:22 PM

[quote name="baltaretu"][quote name="dust3radmin"][quote name="baltaretu"]Daca stiam k o sa fie un concurs scriam cateva pagini..premii de consolare nu se dau???? :D :D[/quote]

Pai si de ce nu scrii? Posteaza daca ai fost la test drive.[/quote]
Fiindca am scris deja...[/quote]
Dar mai poti scrie... daca altii nu indraznesc :lol: Nu se stie de unde sare iepurele si te alegi cu macheta ;) :D

#17 pedrovl

pedrovl

Weekly Duster Member

• Members
  • 100 posts

Posted 28 April 2010 - 03:44 PM

In urma testarii in conditii destul de dure cu Duster 4x4 dci 100 cp am tras urmatoarele concluzii:

1. arata mai bine decat in poze
2. motorul trage exceptional (11 - 12 sec pana la 100 kmph fiind ok la un SUV)
3. este cea mai silentioasa din gama Dacia atat la interior cat si la exterior
4. vizibilitatea este optima, cu ceva minusuri in spate unde ar fi necesari senzori
5. nu am observat tendinte subviratoare sau supraviratoare
6. in gropi mari cu volanul virat la viteze peste 100 kmph sunt transmise socurile in volan destul de dur
7. pe macadam nu se simte absolut nimic la interior senzatia fiind ca si pe asfalt
8. pantele sunt abordate fara nici un fel de grija, pozitia inalta creand senzatia de suprematie ca intr-un 4x4 de clasa
9. nu troncane si nu se simte torsionarea chiar si cu o roata ridicata peste 50 de cm de la pamant
10. in namol se descurca admirabil dar poate ajunge la limita daca nu este dotata cu cauciucuri speciale
11. cutia este foarte bine etajata
12. in apa a carui nivel depaseste pragurile masina nu intampina nici o greutate la inaintare
13. filtrul de aer/admisie este foarte bine pozitionat nepermitand apei sa intre chiar daca apa a trecut peste capota
14. pantele care le poate urca sunt mai mari decat cele date de producator (unghiul de atac este mai mare)
15. idem la coborare (unghiul de degajare)
16. interiorul nu este foarte evoluat fata de logan dar este acceptabil
17. pacat, mare pacat ca nu exista pilot automat si climatronic desi clima nu inseamna mare lucru dar pentru mofturosi va conta la vanzare
18. cele 5 brate/articulatii existente pe fiecare punte din spate (in total 10 articulatii) nu dau impresia de rezistenta "la tavaleala" - ramane de verificat in timp dupa ceva kilometri.
19. la un test de peste 1 ora in conditii grele numai pe drumuri cu gropi, namoale, balti, 5 persoane adulte in masina (3 au coborat de frica in cateva situatii) consumul era 9,8 l/100 km. Masina avea la bord 980 de km efectuati.
20.
21.
22.
23. garda la sol este de invidiat - cum scriu majoritatea revistelor doar LAND ROVER se poate masura cu Duster
24. gata ma opresc sa nu fiu banuit de subiectivism

#18 fritzih

fritzih

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts

Posted 28 April 2010 - 10:05 PM

am incercat duster 4x4 motorina dar doar pe soseaua din fata dacoserv preciziei .... sincer am ramas impresionat ...pe o scara de la 1 la 10 as da 10 la aspectul exterior si la izolarea fonica dar as da un 7 la interior...puteau fi mai multe schimbari fata de interiorul loganului...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!