Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Anvelope Offroad & All-Terrain AT

offroad at all-terrain

• This topic is locked This topic is locked
529 replies to this topic

#457 gabriel_gg33

gabriel_gg33

Duster Starter

• Members
  • 7 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 06 January 2017 - 07:49 PM

sunt curios ce feedback ne dau cei care au BFG KO2 si au avut parte de zapada :ermm:. acum cand e si afanata, si mocirla, si putina gheata...
se merita investitia?

#458 CristiZ

CristiZ

Addicted Duster Member

• Members
  • 905 posts

Posted 06 January 2017 - 07:57 PM

Eu sunt curios cum sunt pe drumuri cu polei mai serios si gheata. In rest, pe zapada afanata si noroi, cred ca isi fac treaba. Si pe zapda sunt curios totusi cum se descurca daca trebuie sa treci un sant mai adanc de exemplu, daca sapa, cum se descarca...

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#459 Cain

Cain

Addicted Duster Member

• Members
  • 582 posts

Posted 06 January 2017 - 11:59 PM

Poate pozele de azi va raspund la intrebari (*ca doar am inghetat facandu-le cu gandul la forum :hyper: - m-am dat prin zapada aia cu 40km/h in jurul parcarii 1ora... de zbura uneori zapada peste masina). S-a bagat si un Freelander 2 cu succes, iar un Golf si BMW au renuntat preferand sa se uite de pe margine alaturi de 5 paznici.

Pana la 50km la ora sunt ok in orice conditii. In rest au o tendinta de alunecare 1.5 metrii maxim la forta centrifuga sau inertie. Atata timp cat nu simti ceva forta centrifuga in gat/cap... nu sunt probleme. O sa mai facem teste si maine in expeditia de la Caldarusani.

Repet - nu sunt anveope premium iarna ;) dar fac fata cu putina grija.

Imagine postata

Imagine postata

Edited by Cain, 07 January 2017 - 12:26 AM.

#460 fnicolau

fnicolau

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,359 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 07 January 2017 - 01:19 AM

In zapada aia fac fata. Incearca si pe zapada batatorita bine si vino cu un review si atunci. :)

#461 Cain

Cain

Addicted Duster Member

• Members
  • 582 posts

Posted 07 January 2017 - 07:48 PM

Am incerat peste tot. Sunt peste All Seasonurile Michelin cu care vine Dusterul si peste niste anvelope de iarna ieftine. Pe unde urcam eu ei doi nu puteau, pe batatorit suntem mai apropiati insa pe gheata le sunt peste. Deasemenea am tras un Duster (pe liber) pe zapada de cod "galben" (*poze Jos) cam 2 KM pt ca el nu facea fata cu allseasnonurile lui... mai ramanea si suspendat. Deci KO2urile duc 1+1 Duster in sufa :)

Imagine postata

Imagine postata

Ai si un filmulet cu plecare de pe loc in deal usor unde allseasonurile de fabrica nu faceau fata. Consider subiectul KO2urilor incheiat, repet nu sunt anvelope de iarna premium dar sunt peste anvelope ieftine all season sau iarna.

BFG KO2s vs All Season Michelin (*in potrtiunea respectiva a mai incercat cel cu Michelin OEM si patinat mult mai mult decat se vede in film)
https://youtu.be/Mxm6RKLToRE

Edited by Cain, 07 January 2017 - 08:06 PM.

#462 vsebas

vsebas

Ultras Duster Member

• Members
  • 1,408 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 07 January 2017 - 07:59 PM

Ko2 sunt sub barum Polaris 3 de iarna, Barum fiind considerate ieftine. Mă refer la zăpadă batatorita.

Tapatalk

Also tagged with offroad, at, all-terrain

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!