Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Scut auto si skid plate Dacia Duster - cat sunteti dispusi sa investiti?

scut aluminiu otel

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#13 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,840 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 30 October 2012 - 08:45 PM

Am trecut de faza de proiect insa m-am lovit de ceva preturi destul de ridicate pt prelucrarea scutului - asta pt a il fabrica la preturi rezonabile nu la acelasi pret cu cel de origine, in concluzie sunt in cautarea celei mai bune oferte.

Va tin la curent de indata ce am prototipul si pretul final. Mai este de asteptat insa, investitia nu este asa mica si asta cantareste serios cand vine vorba de termenul de finalizare a proiectului.

#14 Squirrel

Squirrel

Forest traveller

• Members
  • 1,366 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 31 October 2012 - 10:06 AM

Spor la treabă!

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 gusterul

gusterul

Duster Member

• Members
  • 191 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 02 December 2012 - 12:41 AM

eu sunt dotat la acest moment doar cu scutul standard din fabrica si sunt in cautare de oferte.

Pana in februarie, la intalnirea dusteristilor, as vrea sa am montate niste scuturi ok.

Era cineva pe aici care facuse un scut interesant ce acoperea si partea de radiator de sub nr. de inmatriculare.... si era stantat "DUSTER" pe el; nu mai gasesc topicul acum...

Asadar, intentia ta este serioasa/realizabila? te astept sa vii cu o oferta sau ...

astept vesti,

merci

#16 dust3radmin

dust3radmin

Site Admin

• Administrators
  • 1,840 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 02 December 2012 - 10:19 AM

Oferta este cat se poate de serioasa, insa necesita o investitie, din aceasta cauza necesita ceva timp pt realizare.

#17 laudogaru

laudogaru

Addicted Duster Member

• Members
  • 647 posts

Posted 02 December 2012 - 12:32 PM

eu cred ca cel mai practic ar fi ca acest kit de protectie sa fie conceput din parti componenete dedicate pentru fiecare parte sensibila a masinii:motor+ cutie , diferential , rezervor, conducte, si foarte important partea spate pana la spoiler(daca te afunzi cu spatele in noroi risti sa rupi spoilerul) astfel incat fiecare sa-si poata monta ceea ce considera necesar si mai ales cat il duce buzunarul. Deasemenea eu cred ca protejarea masinii pe dedesubt ar trebui completata cu modificarea esapamentului spate. Important...scutul fata trebuia facut diferit pentru benzina si diesel.
o alta problema de care trebuie sa se tina seama la proiectare este usurinta cu care se poate curata noroiul care se aduna intre protectii si caroserie. Mie cel mai bine facut mi se pare kitul conceput de Rasta (chiar daca nu are protectie la partea din spate).

#18 laudogaru

laudogaru

Addicted Duster Member

• Members
  • 647 posts

Posted 02 December 2012 - 12:38 PM

si linkul pentru Rasta
http://www.steppenwo...nt/hc77c1e4.pdf

Also tagged with scut, aluminiu, otel

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!