dust3radmin

Scut auto si skid plate Dacia Duster - cat sunteti dispusi sa investiti?

71 posts in this topic

pt soft off-road are rost sa investesti in scuturi otel motor,diferential si rezervor, sau este de ajuns unul de aluminiu pentru motor(mudster)??

.

Edited by melcu

pt soft off-road are rost sa investesti in scuturi otel motor,diferential si rezervor, sau este de ajuns unul de aluminiu pentru motor(mudster)??

Vad ca nu ti-a raspuns numeni la intrebare...

Exista doua variante:

1 Sapi in [u][color="#008000"][url="http://www.forumduster.ro/"]forum[/url][/color][/u] si vezi pareri, pentru ca exista!

2 Iei raspunsul scurt "Da, pentru soft off-road este suficient un scut de AL (de oriunde!)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By CristiZ
      Dupa ce am inaltat dusterul +5cm cu kitul Mudster si H&R, a aparaut trepidatia despre care s-a mai scris din cauza planetarelor care si-au schimbat pozitia. Apoi a aparut rezolvarea prin coborarea motorului cu un kit tot de la Mudster. Doar ca odata cu coborarea motorului, piesa aceea de la cutie care trece prin scut (e decupat scutul original pentru asta, a inceput sa atinga. Pentru ca il aveam si pe cel de aluminiu montat peste cel original, m-am gandit sa renunt la aceasta din urma insa ramanea o zona destul de mare descoperita. Pe scurt, am rezolvat problema decupand o bucata din scutul original si prinzandu-l de cel de aluminiu prin suruburi. Astfel scutul original a coborat destul cat sa nu mai atinga in acea piesa a cutiei plus ca intre scuturi nu mai are cum sa se adune pamant si altele. Si am scapat de zgomotele suparatoare. Prima poza e cu ce a mai ramas din scutul original.

• By dust3radmin
      Un video interesant in care este prezentat montajul unui scut de aluminiu:

• By teriaksun
      Salutari !

Vand:

- 4 anvelope pentru Duster (echipare din fabrica), Continental CrossContact LX 215/65/R16 DOT 4516.
      rulate nici mai mult nici mai putin de 16km.

- Scut motor original Duster (din tabla), rulat nici mai mult nici mai putin de 21km.
      Gaurile de prindere sunt "zoite" cu un fel de unsoare (asa a venit pe masina), probabil ca sa nu rugineasca.

Pret scut : 250 lei

Pret per anvelopa : 300 lei (desi prefer sa le dau pe toate 4 in acelasi timp )

Pret pentru 4 anvelope : 1100 lei (reducere 25 lei per anvelopa)

Pret pentru 4 anvelope + scut : 1400 lei (reducere 30 lei per obiect )

Prefer sa le dau in Iasi (le trimit si in tara, dar costul transportului este acoperit de cumparator)
    • By Cain
      Salut,

Nu stiu daca ajuta pe cineva care poate isi doreste acest scut, insa azi am fost in service la Nesti Auto, si am verificat scutul meu nou de aluminiu de la melcu pt suruburile originale (*care nu le am), si cum ne uitam noi asa.... am descoperit ca sunt in stoc 12... poza atasata. Am verificat si stocul e sub 15 scuturi anyway in tara. Acum daca ne-am uitat noi gresit... cam greu, insa cine vrea scutul poate sa incerce sa prinda unu verificand ce am scris eu aici sau sa astepte unul de la meclu daca nu e urgent.

Multa bafta,
      Cristi

PS. Legat de cost, intrebati voi, dar sa ii atrageti atentia sa se uite daca e roni... sau euro. Ca mie mi-a zis 350 roni??? nu i-am crezut dar ei cica asa e... verificati

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.