Sari la conținut

Scut auto si skid plate Dacia Duster - cat sunteti dispusi sa investiti?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cum ai scris tot tu mai sus, nu se poate monta peste scutul din fabrica un alt scut, la modelul dupa decembrie 2017. Cu alte cuvinte, se demonteaza scutul vechi si se pune cel nou. Acea band

Foarte scumpe su nu cu prea multa utilitate! 1 Scutul motor se monteaza in locul celui de tabla (original de pe masina). In comparatie cu cel prezentat de colegul @ToranagaSama, acesta nu-ti protejea

Posted Images

@gusterul s-a grabit sa-l lipeasca de bara... al meu mai are cam pana intr-un cm dar nu-s probleme cu intratul pietrelor. Cum intra asa ies (la spalatorie) si... daca nu ies, atunci se amesteca si cu ceva pamant si fac un scut ceva mai gros si mai rezistent

Daca arunci un praf de ciment acolo, o sa faci un scut de beton sub masina! :)) Dupa aia, poti sa sari si 2 metri cu ea!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
pt soft off-road are rost sa investesti in scuturi otel motor,diferential si rezervor, sau este de ajuns unul de aluminiu pentru motor(mudster)??

Vad ca nu ti-a raspuns numeni la intrebare...

Exista doua variante:

1 Sapi in forum si vezi pareri, pentru ca exista!

2 Iei raspunsul scurt "Da, pentru soft off-road este suficient un scut de AL (de oriunde!)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 years later...

Eu as opta pentru modelul 6 deoarece otelul îmi conferă o siguranța mai mare in offroad. Chiar dacă mașina o sa fie puțin mai grea nu cred ca acest lucru ar influența foarte mult. Ca și preț eu zic ca 250 de euro e un preț Ok atât pentru cumpărător cât și pentru producător. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...