Sari la conținut

banda dublu adeziva ornamente


Postări Recomandate

3M am vazut ca face unele bune. Eu am folosit o banda 3M dublu adeziva permanenta de culoare gri ca sa lipesc un stecker pe plasticul consolei centrale. Am lasat o noapte putin presat si s-a prins bine (asta dupa o incercare nereusita cu o bada dublu adeziva nepermaneta de culoare alba).

Dar la protectiile de plastic pentru aripi nu cred ca pot fi aplicate asa usor: benzile adezive sunt in general inguste de 10-15 mm si au 1-2 mm grosime. Ca sa nu intre apa si mizerii intre plastic si tabla ar trebui o suprafata continua si uniforma de lipici. Eu as incerca cu ceva prenadez si eventual prindere suplimentara cu nituri ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cu ce marca de banda dublu adeziva vin ornamentele ptr aripi ? le-am lipit de 2 ori si se dezlipesc .

 

nu incerca cu chestii recomandate de gen prenandez sa nituri!

Presupun ca vorbesti de un Duster, si nu cred c-ai vrea sa-ti dizolvi vopseaua cu prenandez sau sa o gauresti pentru nituire.

Banda cel mai des utilizata (avand si cea mai buna calitate) este banda dublu adeziva de la 3M. Aceasta banda are, pe langa proprietati excelente de lipire, si o proprietate excelenta de impermeabilizare.

Atentie, in schimb, la montaj!

- Atunci cand le montezi (protectiile) trebuie sa o faci cu mare atentie si cu insistenta pe presare, poti sa nu folosesti o roata de presare, asa cum e prezentat in tutorialul de montaj, dar trebuie sa presezi cu mana (din aproape in aproape) si s-o faci ferm.

- Trebuie sa cureti, sa matuiesti usor si sa degresezi ft bine zona inainte de aplicare. Pentru aceste activitati exista, tot de la 3M solutiile necesare. (KIT-urile de protectie vin cu pliculetele care contin aceste elemente)

Succes (URI)!!!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

le-au montat cei de la serus in decembrie s-au dezlipit fata stg si spate dr pe aripi ,le-au montat acum 2 saptamani acum iar s-au dezlipit

Ti-au dat factura cei de la Serus? Ai Garantie la aceste produse (mai ales daca le-ai cumparat de la ei).

Prima greseala a fost la perioada de montare. Nu se face montaj pe timp friguros (si scrie pe documentele de montaj ca montajul se face la o temperatura de peste 20 grade).

Mergi cu masina la cei de la Serus de cate ori se dezlipesc (daca se mai dezlipesc) si cand te vei duce prima data, punele o amenintare asa... (voalat) cum ca faci o plangere daca se mai dezlipesc.

OFF TOPIC: inca o data mi se confirma "seriozitatea" celor de la Serus.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand am facut comanda le-am cerut sa se faca montajul la caldura .Am facut eu comanda de banda 3M sa le dau sa nu mai ma duc de 7 ori cu ea in service,asa ca cine vrea banda dublu adeziva am o rola de 33m

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...