Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Duster vs Subaru Forester

• This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#7 caramba

caramba

Addicted Duster Member

• Members
  • 546 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 10 May 2012 - 12:45 PM

asta e reclama la subaru e cam trasa de par din 4 masini doar subaru urca se vede clar ca este reclama

#8 Squirrel

Squirrel

Forest traveller

• Members
  • 1,366 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 10 May 2012 - 01:41 PM

Results Certified by United States Auto Club

Presupunem (oarecum forţat) că este totuşi reclamă…
Se poate da exemplu de un alt SUV 4×4 cu tracţiune integrală gestionată electronic de până în 35.000€ care să facă ceea ce face AWD-ul de la Subaru (tracţiunea mutată pe singura roată cu aderenţă)?
Pentru că Duster şi multe alte 4×4 având diferenţiale deschise sunt de fapt 4×2 dacă o roată de pe fiecare punte patinează…

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#9 soare

soare

Addicted Duster Member

• Members
  • 552 posts

Posted 10 May 2012 - 05:52 PM

reclama este si la duster si la subaru.
se vede clar ca imaginile sunt atent selectionate.
mai mult, in primul clip subaru este foarte murdar, si daca nu ma insel, este un model mai vechi, iar dusterul arata ca Putin inainte si dupa alegeri, perfect, istetz si competitiv.
acest lucru nu inseamna ca mie nu-mi place de Putin, sau de duster, ca doar am si eu, duster nu Putin, ca nu locuiesc in Rusia; dar daca vrem sa facem comparatie, sa fie cu aceleasi arme, la fel de vechi sau de noi.

#10 danielcojocar

danielcojocar

Dusterist + Rulotist

• Members
  • 3,457 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 14 May 2012 - 02:09 PM

tau888, on 09 May 2012 - 12:35 PM, said:

da, DAR se pare ca vorbim de un Duster ... RENAULT - 2l si 150 cp ...!
Cred ca se vede destul de limpede pe la min 0:38 ca in partea dreapta jos exista un oarecare scris. Numai Dieselul are ceva scris in partea dreapta jos.

soare, on 10 May 2012 - 05:52 PM, said:

dar daca vrem sa facem comparatie, sa fie cu aceleasi arme, la fel de vechi sau de noi.
Poate vom reusi sa facem atunci cand Dusterul va avea si aceeasi vechime dar si aceeasi experienta ca Forester. Mie mi se pare ca in aceasta filmare Dusterul da clasa lui Forester. Si mai mult decat atat, eu fiind un posesor de Duster nu foarte menajat, sunt convins ca da clasa Forester-ului (m-am dat si cu un Forester nu foarte OFF...)
Nu

#11 tau888

tau888

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 15 May 2012 - 11:34 AM

Da, numai ca acel oarecare scris este de fapt "2.0"! - acest lucru se poate observa mult mai bine la minutul 1:52 din clipul cu pricina, dar si aici:

Daca te uiti cu atentie / maresti imaginea vei vedea ca am dreptate.

Pentru Rusia / Brazilia / Argentina, Dusterul ... este Renault, cu toate diferentele pe care le are fata de Dacia - motor 2l, masca, interiorul difera (bord, pozitionare butoane geamuri, etc).
Motorul diesel nu este disponibil pentru aceste piete, tocmai datorita faptului ca pentru cei care doresc motorina, exista ... Koleos!

.

Ideea testului a fost de a compara "mere cu mere" - doua motoare de aceeasi capacitate, ambele pe benzina - si de a vedea diferenta intre o masina mai usoara si una cu un sistem de tractiune "mai elevat".

#12 Furious Jay

Furious Jay

Addicted Duster Member

• Members
  • 508 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 15 May 2012 - 02:04 PM

Avand in vedere ca unii sustin ca gusterul e mai tare chiar decat x-trail ori patrol (nu mai tin minte exact care), pe padurar il haleste pe paine. :lol:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!