Sari la conținut

Ce fel de tractiune preferati pe Duster? 4x4 sau 4x2?


Postări Recomandate

doar pt gxgl48

tu chiar nu constientizezi diferentele dintre 4x2 si 4x4? daca marile companii auto ar fi construit 4x4 doar pt padurari, industria auto ar fi aratat cu totul altfel. dupa tine, probabil, Audi A6 Quattro este o masina cu intrebuintare doar forestiera. Ti-am mai spus ca esti diletant, cred ca nu sti ce inseamna. legat de topicul prezent, prefer, si detin 4x4 din motive pur obiective. comportamentul unui 4x4 pe zapada e net superior fata de un 4x2. si nu ma refer numai la off road, ci si pe soselele noastre prost curatate iarna.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 164
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu prefer 4x4. Este o opțiune personală, nu un adevăr universal valabil pentru oricine, în orice situație. Nu cred că voi mai cumpăra vreodată o mașină fără sistem de tracțiune integrală. Este mai mul

4x4 bineinteles..nu vad rostul sa iti iei o masina de acest gen si cu o garda la sol asa inalta fara tractiune integrala...

in permanenta auto 4x4. Are 105 mii km in acelasi stil (si la precedentul Duster tot la fel am mers 120 mii km) si doar o cruce cardanica (cu gresor) din cele 2, schimbata la actuala, ca am tras de

Posted Images

Vizitator gxgl48
doar pt gxgl48

tu chiar nu constientizezi diferentele dintre 4x2 si 4x4? daca marile companii auto ar fi construit 4x4 doar pt padurari, industria auto ar fi aratat cu totul altfel. dupa tine, probabil, Audi A6 Quattro este o masina cu intrebuintare doar forestiera. Ti-am mai spus ca esti diletant, cred ca nu sti ce inseamna. legat de topicul prezent, prefer, si detin 4x4 din motive pur obiective. comportamentul unui 4x4 pe zapada e net superior fata de un 4x2. si nu ma refer numai la off road, ci si pe soselele noastre prost curatate iarna.

Ma bucur pentru tine ca ai un 4x4 dar te rog si pe tine si pe altii de aci inainte sa nu mai aruncati cu "noroi" ex: diletant etc avind in vedere ca aici nu NE PERMITEM APROPIERI DE GENUL ASTA si ca eu nu am facut pe nimeni in nici-un fel te somez pe aceasta cale sa-ti ceri scuze ...altfel s-ar putea sa cer adminilor sa te cam baneze. OK?

Daca tu faci "naveta" intre 2 orase si traiesti in Siberia unde sint 8 luni pe an zapezi ma bucur nespus pentru tine si pentru al tau 4x4!!!

Personal traiesc in Bucuresti si 80% din drumurile mele le fac in oras iar cele pe care am sa le fac inafara am sa am grija din timp sa nu periclitez viata pasagerilor prin consultarea buletinelor meteo! Si daca nu voi putea merge cu 4x2 (ceea ce ma indoiesc am spus mai devreme ca am facut eu drumuri incredibile cu Dacia 1300) te voi anunta personal si ma voi duce cu trenul sau avionul. Asa ca sa ne auzim cu bine la iarna. Ok?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator gxgl48
doar pt gxgl48

tu chiar nu constientizezi diferentele dintre 4x2 si 4x4? daca marile companii auto ar fi construit 4x4 doar pt padurari, industria auto ar fi aratat cu totul altfel. dupa tine, probabil, Audi A6 Quattro este o masina cu intrebuintare doar forestiera. Ti-am mai spus ca esti diletant, cred ca nu sti ce inseamna. legat de topicul prezent, prefer, si detin 4x4 din motive pur obiective. comportamentul unui 4x4 pe zapada e net superior fata de un 4x2. si nu ma refer numai la off road, ci si pe soselele noastre prost curatate iarna.

Ma bucur pentru tine ca ai un 4x4 dar te rog si pe tine si pe altii de aci inainte sa nu mai aruncati cu "noroi" ex: diletant etc avind in vedere ca aici nu NE PERMITEM APROPIERI DE GENUL ASTA si ca eu nu am facut pe nimeni in nici-un fel te somez pe aceasta cale sa-ti ceri scuze ...altfel s-ar putea sa cer adminilor sa va cam baneze. OK?

Daca tu faci "naveta" intre 2 orase si traiesti in Siberia unde sint 8 luni pe an zapezi ma bucur nespus pentru tine si pentru al tau 4x4!!!

Personal traiesc in Bucuresti si 80% din drumurile mele le fac in oras iar cele pe care am sa le fac inafara am sa am grija din timp sa nu periclitez viata pasagerilor prin consultarea buletinelor meteo! Si daca nu voi putea merge cu 4x2 (ceea ce ma indoiesc am spus mai devreme ca am facut eu drumuri incredibile cu Dacia 1300) te voi anunta personal si ma voi duce cu trenul sau avionul. Asa ca sa ne auzim cu bine la iarna. Ok?

Cat despre marca pe care ai enumerat-o Q6 ce vrei sa spui? Audi Q6 este o masina de "fitze" maxime DE ORAS care a dat in special pe motorul 2.5 l chixuri la greu. Dovada stau forumurile din afara care o contesta la greu! Aici discutam de Duster? Zic si eu. Si sa-ti mai spun un dezavantaj al modelului de care ai zis - acesta are in dotare o perna de aer ca la vechile Citroen din anii `75 care costa o caruta de bani daca o deteriorezi (sa nu zic altfel) prin coclauri!!!!!! Vad ca esti "foarte" bine pus la punct cu TOATE!!!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator gxgl48
doar pt gxgl48

tu chiar nu constientizezi diferentele dintre 4x2 si 4x4? daca marile companii auto ar fi construit 4x4 doar pt padurari, industria auto ar fi aratat cu totul altfel. dupa tine, probabil, Audi A6 Quattro este o masina cu intrebuintare doar forestiera. Ti-am mai spus ca esti diletant, cred ca nu sti ce inseamna. legat de topicul prezent, prefer, si detin 4x4 din motive pur obiective. comportamentul unui 4x4 pe zapada e net superior fata de un 4x2. si nu ma refer numai la off road, ci si pe soselele noastre prost curatate iarna.

Ma bucur pentru tine ca ai un 4x4 dar te rog si pe tine si pe altii de aci inainte sa nu mai aruncati cu "noroi" ex: diletant etc avind in vedere ca aici nu NE PERMITEM APROPIERI DE GENUL ASTA si ca eu nu am facut pe nimeni in nici-un fel te somez pe aceasta cale sa-ti ceri scuze ...altfel s-ar putea sa cer adminilor sa va cam baneze. OK?

Daca tu faci "naveta" intre 2 orase si traiesti in Siberia unde sint 8 luni pe an zapezi ma bucur nespus pentru tine si pentru al tau 4x4!!!

Personal traiesc in Bucuresti si 80% din drumurile mele le fac in oras iar cele pe care am sa le fac inafara am sa am grija din timp sa nu periclitez viata pasagerilor prin consultarea buletinelor meteo! Si daca nu voi putea merge cu 4x2 (ceea ce ma indoiesc am spus mai devreme ca am facut eu drumuri incredibile cu Dacia 1300) te voi anunta personal si ma voi duce cu trenul sau avionul. Asa ca sa ne auzim cu bine la iarna. Ok?

Cat despre marca pe care ai enumerat-o Q6 ce vrei sa spui? Audi Q6 este o masina de "fitze" maxime DE ORAS care a dat in special pe motorul 2.5 l chixuri la greu. Dovada stau forumurile din afara care o contesta la greu! Aici discutam de Duster? Zic si eu. Si sa-ti mai spun un dezavantaj al modelului de care ai zis - acesta are in dotare o perna de aer ca la vechile Citroen din anii `75 care costa o caruta de bani daca o deteriorezi (sa nu zic altfel) prin coclauri!!!!!! Vad ca esti "foarte" bine pus la punct cu TOATE!!!

P.S. Daca eu sint diletant la 48 de ani si cu carnet de 28 de ani profesionist te rog sa-mi spui in ce calitate faci tu pe cineva in felul asta. Altfel inclin sa cred ca tu esti un superdilentantist de prima mana cu diverse interese ascunse in a-ti promova marfa recte 4x4. In 2005 am vrut sa-mi cumpar masina Q6 Allrad de care spui de la un dealer din Romania si am fost sfatuit de un prieten din copilarie care este director acolo ca de banii care ii dau pe ea mai bine sa-mi iau altceva si intr-adevar mi-am luat 2 masini de la ei un VW Sharan 4x4 cu motor 2.5 si un VW Caddy TDI cu 5 locuri cu comanda Germania!!! Si am mai ramas si cu vreo 10000 in buzunar. Asa ca te rog sa nu ma faci tu pe mine diletant!!!!

Si daca ma superi am sa-ti spun ca saptamana asta m-am intilnit la Min. Mediului cu niste directori de la Dacia si am discutat multe probleme legate de Duster (am fost acolo pentru discutarea introducerii celor 6 vouchere pentru masinile electrice)!!! Culori, tractiuni, dotari etc!!! Asa ca vezi pe cine faci diletant!!!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator gxgl48

Rog admini sa ma ierte ca scriu posturi dupa posturi dar m-am enervat! si cer drept la replica D-lui @megavx.

@ megavx iti fac cunoscute urmatoarele: anul acesta implinesc 17 ani de munca in diverse televiziuni din Romania! In posturile mele in care am scris ce masini am condus toate acele masini (exceptand masinile mele personale) sint care de transmisie in direct prin satelit (DSNG) in nenumarate conditii pe care le-am enumerat tot in posturi anterioare (inundatii, furtuni, alunecari de teren,zapezi, munti) etc. fac parte dintre ziaristi care au facut printre primii drive test pe Duster inca din luna Mai a anului trecut si am testat toate motorizarile si tractiunile posibile pe Duster. Vad ca esti din Valcea! Daca vrei sa vezi cat de mult cunosc tara asta pe care am facut sute de mii de km am sa-ti spun ca am fost pana si in zona ta in conditii extreme cu Ford Ranger si Mitshubishi L200 pana la manastirea Pahomnie dupa manastirea Iezer! Asta numai daca stii despre ce e vorba! Si am facut drumul asta de vreo 6 ori pana acum! Spun asta ca sa intelegi ca ACELE MASINI SINT MASINI 4x4! Nu o masina de oras caruia din moft optezi pentru 4x4 ca sa stii si sa te lauzi ca il ai si full option (sic) eventual piele! Daca tu imi spui ca eu sint diletant te rog sa-mi spui si mie care sint traseele si masinile 4x4 care le-ai condus pana acum si cat sute de mii de km ai condus pana acum! Si ca o paranteza tin sa te anunt ca in curand voi fi al doilea posesor de Duster culoare rosu de foc. Asta asa ca sa stii ca sint un diletant extrem!!!!

Multumesc adminilor pentru intelegere.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt un sofer cu mare experienta si drept dovada citesc destul de des mesajele de pe acest forum , dar parca nu as dori sa gasesc mesaje serioase si nu disputa oarba dintre doi membri. Eu zic ca ar fi mult mai constructiv daca ati aduce argumente pro si contra fara sa faceti aprecieri directe unul la adresa celuilalt. Ar trebui respectat un minim de decenta. Dupa o saptamana de stat in Belgia nu am auzit nici macar un claxon. Aici nici macar pe forum nu ne putem respecta, dar apoi in trafic. Scuze de mesajul offtopic.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...