Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 229
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pentru pozitie am optat si eu pentru Becuri LED de la Phillips (PH1) - Xtreme Vision -> http://www.becurionl...c-122665.p.html Pentru faza de intalnire -> http://www.becurionl...c-125827.p.html

Un anumit francez, de pe un francez, a pus pe Duster ph1   - 35W / 55W Slim Xeno HID KIT H4 - 2 motorase electrice de reglaj înalțime faruri kangoo 1 ph2 - kit corector automatic faruri - spălă

Să înțeleg că aici nimeni nu citește manualul?   Becurile DRL/poziție sunt identice cu cele folosite pe x52(Logan II) adică w21/5w, faza scurtă H7, lungă H1, iar ceața (proiectoare de plastic becuri

Posted Images

  • 3 months later...

O intrebare putin timpita:

Cun se montează becurile de faza scurta cu partea tăiată(respectiv ghidajul de fixare) în sus sau in jos?

Dupa mai multe schimbari de becuri, farul stinga are ghidajul respectiv in jos si cel din dreapta in sus. Deci cum trebuie să fie?

 

Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars la Duster PH2 un bec DRL - 21W5W. Am gasit unul Bosch cu 10 lei. La Carrefour vad ca erau cu 12 lei bucata, 24 lei pt 2 bucati.

 

Pentru cei care vor neaparat LED-uri, mentionez ca le accept cu placere donatia de becuri cu care a venit masina din fabrica. Doar sa imi spuneti :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita nici donate cele originale :) Sunt mult mai bune BOSCH-urile de 10 lei. Le am eu de 2 ani si 2 luni pe masina, merg impecabil. Nu sunt afumate deloc. Toshibele originale dupa 10 luni erau afumate rau, unul s-a ars in 10 luni.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si-a montat vreun coleg de aici lupe la faruri? Daca da, cum se impaca ele cu inspectia tehnica si cu controlul in trafic? Si, nu in ultimul rand, sunt eficiente? Probleme la montaj?

Cred că cel mai bine îi întrebi pe băieții de la Mudster. Ei au aşa ceva, omologat din câte ştiu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...