lorinvlad

becuri Duster...

181 posts in this topic

Si-a montat vreun coleg de aici lupe la faruri? Daca da, cum se impaca ele cu inspectia tehnica si cu controlul in trafic? Si, nu in ultimul rand, sunt eficiente? Probleme la montaj?

Si-a montat vreun coleg de aici lupe la faruri? Daca da, cum se impaca ele cu inspectia tehnica si cu controlul in trafic? Si, nu in ultimul rand, sunt eficiente? Probleme la montaj?

Cred că cel mai bine îi întrebi pe băieții de la Mudster. Ei au aşa ceva, omologat din câte ştiu.

Poate au şi pt ph2. Merită întrebat.

Salut,

Am o intrebare (nu stiu daca se incadreaza la "intrebari stupide ...", dar discutandu-se aici despre becuri ...) pentru cei care au schimbat becul de pozitie din far.

Cum se extrage ? Este necesara vreo unealta specializata, sau doar se trage de soclu ? Am tot incercat azi si nimic. Se roteste dar de iesit, nu iese. Mi se pare stupid, ca pentru un beculet sa ajung in service.

Am ajuns aici dupa ce mi s-au ars becurile de pozitie -far si cel de faza scurta. Faza am schimbat-o (acum, ca tot patitul, sunt intelept - am reusit sa pun becul de faza in pozitia corecta) dar cand sa trec la beculetul de pozitie am constatat ca ori nu stiu cum sa-l scot de acolo, ori n-am destula putere, si de aici intrebarea de mai sus.

Multumesc.

Trebuie tras cu simt de răspundere și tare de el, ca iese.

Tapatalk

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.