Sari la conținut

PLACUTE DE FRANA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Daca si la 150 de lei sunt scumpe placutele de origine... Atunci ma las de vandut piese de duster.  

Nu am afirmat "de origine"! Pentru mine, un set bun de placute de frane, nu este neaparat cel de origine! Cum au mai spus si altii, exista multe companii care fac piese de calitate! Si... chiar daca

Intrebarea este care-i siguranta cu alea ieftine ca... numarul de seturi schimbate, nu conteaza!

Posted Images

La PH2 am mers 79 kkm cu ele! Nu stiu daca au fost schimbate la revizia de 80 ca am predat masina.

Pot spune urmatorul lucru... Daca la PH1 as avea franele de la PH2 nici nu mi-as pune in vre-un fel problema! La PH2 (cum aveti, defapt, amandoi) franele sunt chiar bune, chiar si cu placutele de origine

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 an sau 2 am schimbat discurile si placutele de frana, luasem originale de la colegul @Planetara si daca-mi aduc bine aminte, erau facute de ATE. Pentru PH1 meu cel putin, asa ca, eu zic ca sunt destul de ok astea, nu vad motivul de a le schimba pe alte firme. Parerea mea. :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La PH2 am mers 79 kkm cu ele! Nu stiu daca au fost schimbate la revizia de 80 ca am predat masina.

Pot spune urmatorul lucru... Daca la PH1 as avea franele de la PH2 nici nu mi-as pune in vre-un fel problema! La PH2 (cum aveti, defapt, amandoi) franele sunt chiar bune, chiar si cu placutele de origine

 

Culmea , ph1 si ph2 au aceleasi discuri si placute posibil la ph2 sa fi schimbat pompa de servo...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca sunt km mai multi sau mai putini, evident ca in orasele mari, ex. Bucuresti, Cluj, Iasi, daca folosesti masina pentru deplasari zilnice de rutina, tip, mers la serviciu, clar ca le mananci pe paine placutele.

Eu am ajuns la 132000 cu originalele.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...