Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

timonerie CV Duster 4x4, 110 CP

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 mariusbica

mariusbica

Duster Starter

• Members
  • 3 posts

Posted 03 November 2011 - 04:44 PM

Pe mine si pe George Pascal ne-au chemat in service la Garantii sa ne schimbe toata timoneria (gratis pe garantie). Voi ati mai auzit asta la cineva?

#2 adailton

adailton

Veteran Duster Member

• Members
  • 345 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x2 110cp

Posted 03 November 2011 - 07:37 PM

Sper sa nu ma insel, dar timoneria este, cam tot ce tine de schimbator de viteza, cablu-transmisie?

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 melcu

melcu

Addicted Duster Member

• Members
  • 930 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 09 November 2011 - 06:00 PM

mariusbica said:

Pe mine si pe George Pascal ne-au chemat in service la Garantii sa ne schimbe toata timoneria (gratis pe garantie). Voi ati mai auzit asta la cineva?
Da si am mai scris de acest lucru pe alte topicuri in forum.Este problema de etansare pentru cele fabricate anul trecut prin primavara -vara.Eu deja am schimbat-o.Vezi sa-ti puna suruburi noi din KIT la remontare transmisie longitudinala.Nu pe cele vechi. :arrow:

#4 soare

soare

Addicted Duster Member

• Members
  • 552 posts

Posted 10 November 2011 - 09:48 PM

melcu said:

mariusbica said:

Da si am mai scris de acest lucru pe alte topicuri in forum.Este problema de etansare pentru cele fabricate anul trecut prin primavara -vara.Eu deja am schimbat-o.Vezi sa-ti puna suruburi noi din KIT la remontare transmisie longitudinala.Nu pe cele vechi. :arrow:

faptul ca la mine, cand schimb a doua si-mi caraie cate odata, este tot de la timonerie?

#5 melcu

melcu

Addicted Duster Member

• Members
  • 930 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 15 November 2011 - 07:15 PM

faptul ca la mine, cand schimb a doua si-mi caraie cate odata, este tot de la timonerie?[/quote]
Nu cred, ca daca era montata gresit 'caraiau"toate.Sa nu fie problema de sincron din CV... Daca mai apare fugi la service .:lol:

#6 huskyuk

huskyuk

Ex-Dusterist

• Members
  • 795 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 26 October 2015 - 04:14 PM

Ma bucur ca am gasit acest topic lesinat de 4 ani. Am crezut ca am fost eu de vina...
Se pare ca si a mea fiind din acelasi lot, a patit-o de curand. Am verificat si, intr-adevar, masina nu a avut timoneria schimbata cat a fost in garantie, asa ca va trebuie s-o schimb eu acuma din buzunarul meu.
Sambata trecuta, la iesirea de la Comana, am abordat mai in viteza niste balti cu noroaie, si a intrat mazga pe cabluri. Acuma schimbatorul merge de parca nu ar avea arcuri de revenire.. Senzatia e similara ca atunci cand ai mesteca cu lingura intr-un borcan cu miere.
Am golit un spray de frane pe cabluri, si parca s-a mai inmuiat putin de tot... Dar nu cum trebuie.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!