Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Revizii Duster benzina

• This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#13 soare

soare

Addicted Duster Member

• Members
  • 552 posts

Posted 17 October 2013 - 08:08 PM

View Postdusty2010, on 17 October 2013 - 12:02 PM, said:

am efectuat si revizia nr 3 (la 3 ani si 52 mii km) la service Auto Cobalcescu.
manopera:
- revizia
- completari lichid racire
- demontat "oale" si curatat interior si sabotii frane spate
- inlocuit filtru ulei
- inlocuit ulei motor
- inlocuit filtru polen
- inlocuit filtru aer
- inlocuit bujii
total cost manopera 138 lei (cu discount pentru Asociatia Club Duster)
materialele au fost aduse de mine (filtre, ulei, bujii).
nota 10 pentru serviciile prestate!

se poate revizia cu materialele aduse personal?

#14 danielcojocar

danielcojocar

Io' nu stiu d'astea

• Members
  • 3,478 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 17 October 2013 - 08:16 PM

View Postsoare, on 17 October 2013 - 08:08 PM, said:

se poate revizia cu materialele aduse personal?
Bineinteles ca se poate... si mai ales cand ai masina iesita din garantie...

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#15 klaus

klaus

Dedicated Duster Member

• Members
  • 298 posts

Posted 17 October 2013 - 08:58 PM

Observ si pe alte forumuri ca multa lume inca e speriata de serviceurile reprezentantelor avand probabil in minte ce se intampla acum o gramda ani cand erai obligat sa iei totul de la ei ca altfel te amenintau cu pierderea garantiei.

Din 2007 de cand am cumparat loganul am facut 6 revizii la reprezentante Dacia cu piesele mele, in putine cazuri completand cu cate-o piesa de la ei pentru care nu am mai stat eu sa alerg sa o iau separat. Revizii facute marea majoritate la Dacoserv Preciziei (unde fac in continuare si la Duster) si una la Meridian Vest fara absolut nici o problema de pierdere a garantiei si nici un comentariu din partea lor in legatura cu faptul ca am adus eu piesele.

@dusty2010: era mizerie multa la saboti pe spate? La duster nu i-am curatat niciodata, masina avand 3 ani jumatate si 44.000 km in acest moment. Ma gandeam daca merita sa cer curatarea lor la urmatoarea revizie care va fi cel mai probabil in martie 2014(sau putin mai devreme daca parcurg ~6000 km pana atunci ceea ce nu cred)

#16 danielcojocar

danielcojocar

Io' nu stiu d'astea

• Members
  • 3,478 posts

Posted 17 October 2013 - 10:55 PM

View Postklaus, on 17 October 2013 - 08:58 PM, said:

@dusty2010: era mizerie multa la saboti pe spate? La duster nu i-am curatat niciodata, masina avand 3 ani jumatate si 44.000 km in acest moment. Ma gandeam daca merita sa cer curatarea lor la urmatoarea revizie care va fi cel mai probabil in martie 2014(sau putin mai devreme daca parcurg ~6000 km pana atunci ceea ce nu cred)
Mie mi-au facut curatirea tamburilor la revizia de 60.000 km si... nu era extrem de multa mizerie acolo

#17 dusty2010

dusty2010

Organizator evenimente

• Members
  • 1,161 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 18 October 2013 - 08:19 AM

curatirea tamburilor se face la 60 mii insa mecanicul mi-a spus ca e bine sa o faci mai devreme (la mine la 52 mii) pentru ca se intepeneste oala pe ax si te chinui sa o scoti. la mine a durat vreo 30 minute operatia de desfacere (intepeniti bine), de curatare (era ceva rugina si praf pe acolo) si remontare.
in legatura cu piesele, da, nu e nici o problema. ei doar iti noteaza in fisa/carnet de garantie ca ai adus tu piesele.

#18 megavx

megavx

Weekly Duster Member

• Members
  • 91 posts
  • Duster PH1 Benzina 4x4 1.6 16v 105cp

Posted 19 December 2013 - 01:29 AM

salutare tuturor! am efectuat revizia de 60 000km la Grig Auto Dragasani. Schimbat ulei motor, filtru ulei, filtru aer, filtru habitaclu, curea accesorii, placute frana, verificat si completat lichide, curatat tamburii spate, permutat cauciucuri. manopera +piese =635 ron. Sunt destul de multumit de pret si de calitatea serviciilor oferite.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!