Sari la conținut

Tip becuri / lampi pe Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 156
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Lista cu tipurile de becuri / lampi utilizate pe Dacia Duster     Utilizare Tip bec Faruri - semnalizare PY21W Faruri - pozitie W5W Faruri - faza mica H7 Faruri - faza mare H1 Faruri -

@t0rquemada, nu stiam de lampile LED OEM pt numar, daca afli part number-ul, ti-as fi recunoscator daca mi l-ai da si mie. Merci anticipat! @Mak, am inteles din prima ca tu ai ph2, eu iti raspund

Multumesc baieti! Corecte codurile, masina a fost dotata din fabrica cu faruri negre, dar eu o am cu faruri albe. Asta m-a tot incurcat.  Pana la urma am comandat unul alb, l-am schimbat astazi

Posted Images

iar pentru faza de drum am comandat niste becuri led 25w . va anunt cand le am montate cum se vad. cu tot cu poze before and after.

 

sunt si eu curios cum merg ledurile alea. am vazut pe ebay becuri care au peste 1500 de lumeni. ar trebui sa mearga pe faza scurta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-am montat si sunt dezamagit.

Bat in balarii... Nu focalizeaza deloc.

Lumina e alba , perfecta. Imi pare rau dar maine pun la loc halogenele .

 

Se comporta fix ca un bec cu xenon aftermarket intr-un far cu oala ...

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva din familie are xenon pe faza scurta, lunga + proiectoare pe Duster si bat excelent + sunt mult mai putin deranjante pentru ceilalti participanti la trafic fata de xenonul pe care l-am avut eu pentru o perioada pe logan ph1.

 

Deviez putin de la discutie cu o intrebare legata de lupe: este vreun dusterist pe care are montate lupe in faruri ? De montat stiu ca se poate dar eram curios sa aud niste pareri de la cineva care are, poate si-o poza doua sau sa le vad chiar live :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...