Sari la conținut

scut aluminu duster


Postări Recomandate

Vreau sa semnalez o minciuna: daca accesezi pieseautodacia.ro gasesti poza si oferta Scut motor aluminiu - Original Renault

Grosime : 6mm 880,00 Lei (TVA inclus ) Referinţă: 758903088R

Telefoanele si mailul duc la King Auto. Dorind eu sa comand asa ceva, am aflat (de la cei de la KA) ca:

- de fapt ei nu pot aduce produsul respectiv (francezii ii trateaza cu flit);

- ar putea sa-ti aduca (tot din Franta!) un "ornament" de aluminiu care se monteaza in fata. Nu stiu insa niciun fel de date tehnice (grosimea de ex., elementele de prindere);

- de fapt, nu pot sa dea detalii tehnice pentru niciunul din produse, pe care le-au copiat de pe alte site-uri (al daciei, de ex.)

In concluzie, nu va riscati cu ei, nu sunt profesionisti!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 82
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dar de ce sa nu demontezi scuturile la revizie? Eu de exemplu' fac reviziile la 20.000 km, cam o data pe an, ma gandesc ca nu se intampla nimic cu acele suruburi daca in 10 ani dau scuturile de 10-12-

Vreau sa semnalez o minciuna: daca accesezi pieseautodacia.ro gasesti poza si oferta Scut motor aluminiu - Original Renault Grosime : 6mm 880,00 Lei (TVA inclus ) Referinţă: 758903088R Telefoanele

Ok - si cine poate aduce sccutul asta miraculos?   La reprezentanta Cluj - nici vorba de asa ceva.   Ady

Posted Images

Scutul poate fi adus de cei de la reprezentanta Renault, dar la un pret mai mare (in jur de 1300 lei fara montaj). Dureaza insa mult (2-3 luni), cei din Franta echipeaza cu prioritate Dusterele de acolo.

Sigur, poate fi adus si de service-urile Dacia, prin magazinele lor - ca doar Dacia face parte din Renault - dar trebuie sa si vrea (valabil si pt Renault Romania).

Oricum, eu m-am decis sa mai astept. Cu timpul vor aparea si la noi (deja exista firme de tuning care ofera scuturi si troliu pt Duster) poate si preturile vor fi mai rezonabile. M-a pus pe ganduri si faptul ca, asa cum se vede din poza, ramane un spatiu (2-3 cm) intre carenaj si scut in care se vor aduna toate gunoaiele de pe traseu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scutul poate fi adus de cei de la reprezentanta Renault, dar la un pret mai mare (in jur de 1300 lei fara montaj). Dureaza insa mult (2-3 luni), cei din Franta echipeaza cu prioritate Dusterele de acolo.

Sigur, poate fi adus si de service-urile Dacia, prin magazinele lor - ca doar Dacia face parte din Renault - dar trebuie sa si vrea (valabil si pt Renault Romania).

Oricum, eu m-am decis sa mai astept. Cu timpul vor aparea si la noi (deja exista firme de tuning care ofera scuturi si troliu pt Duster) poate si preturile vor fi mai rezonabile. M-a pus pe ganduri si faptul ca, asa cum se vede din poza, ramane un spatiu (2-3 cm) intre carenaj si scut in care se vor aduna toate gunoaiele de pe traseu.

Eu il "port" din toamna trecuta, am ramas si suspendat in zapada asta iarna dar de adunat nu s-a adunat nimic (gunoi )etc.La fel si la echipajele de la dacia care au participat anul trecut la TAT.Poate doar daca incerci sa cobori pe pante(asemenea cu ceea ce a postat Steppe-Spania) si sa-l infigi cu botul in pamant, dar deja este prea mult pt un om normal dpdv finante.Dacia isi permite ,ca reclama... sufletul comertului. : :o

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
Ok - si cine poate aduce sccutul asta miraculos?

 

La reprezentanta Cluj - nici vorba de asa ceva.

 

Ady

 

Cand a venit Dusterul meu, am insistat si s-a putut face rost la reprezentanta Cluj de scutul de 8mm alu - preț 990 RON cu tot cu montaj.

 

Imi place cum sta pe mașina, e chiar ok.

Deja l-am indoit într-un sant si am fost deja cu el la ciocanit si îndreptat...

 

Fără el cred ca as fi spart ceva pe dedesubt... ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am comandat si eu scutul de Al facut in Uzina insa e de 6 mm si nu de 8....

pe mine ma costa 880 lei fara montaj.... de la King Auto!!!

doreste cineva scutul original de otel?

ii intreb pe cei cu 2x4.... ca ei nu au scut! sau e de plastic ce e pe acolo...

e la oferta, il dau ieftin!

astept pm de la cei interesati!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...