maruk

Albastrul cosmosului

15 posts in this topic

Intre timp am montat si carlig de remorcare fara instalatie electrica ,pt ca am de gand sa montez suport de biciclete pe el, doar ca am observat in momentul in care a ridicat masina pe elevator, ca pe teava de eșapament este montat o piesa,dupa ce am cautat pe net am descoperit ca este o adoua clapeta de Egr( daca gresesc va rog sa ma corectati). Ce ma pus f tare pe ganduri este ca acea piesa este f expusa neavand nici un fel de protectie ,iar firul care iese din este la fel de expus, practic atarnand. Din ce am vazut, nu cred ca se poate schimba pozitia ei pt ca este sudata la ambele capete de teava de esapament. Ma gandeam sa dau o fuga la dealer sa le prezint situatia, si daca nu se poate intervenii intr-un fel de a repozitiona firul si eventuala piesa, sa caut un scut,dar din pacate nu am gasit. Va-ti lovit de vreo problema in a agata asamblul acela prin eventualele "expediții"😁?

Adaug poze cu carligul montat.

IMG_20170808_182447.jpg

IMG_20170808_173517.jpg

IMG_20170808_173428.jpg

IMG_20170808_173425.jpg

1 person likes this

am mutat toate post-urile intr-un topic dedicat pentru ca sa poata fi gasit usor pe viitor de colegii interesati - va rog haideti sa continuam acolo discutia ca devine interesanta si utila ;)

Mulțumesc, cu ocazia asta pot afla si alti proprietari de euro6 de riscul asta.

Edited by maruk
1 person likes this