Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Nu prea se intelege ultima fraza... " am comandat si cumparat o cheie speciala pentru deschiderea capacului de la rezervor " - capacul e cel pe care il deschizi cu cheia masinii ca sa alimentezi :)

Te referi la capacul interior de sub bancheta? mai exact cel care ofera acces la corpul pompei de motorina? Din cate am vazut eu ar fi un disc de plastic de cca 100 mm diametru.

Sau te referi la a demonta corpul pompei de motorina? (din cate stiu plutitorul este parte din corpul pompei, insa e posibil sa ma insel)

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
35 minutes ago, Killer82 said:

Te referi la capacul interior de sub bancheta? mai exact cel care ofera acces la corpul pompei de motorina? Din cate am vazut eu ar fi un disc de plastic de cca 100 mm diametru.

 

Discul ala de plastic se desface cu o cheie speciala, cel putin asa am vazut eu in service. :) 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pompa din rezervor se scoate prin desurubare cu cheie tubulara aflata in dotarea service Dacia.Nu este ca la Dacia 1300 sa bati cu surubelnita.Apropo lichidul de racire fierbe la peste 100 grade,indiferent de motor.La 120 grade este pa motorul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

imi dau si eu cu parerea -  nu ma mai incred in indicatorul de nivel combustibil de multa vreme, care arata ce vrea el cand vrea el. La fiecare alimentare resetez "computeru' " si urmaresc cat se consuma stind cat am alimentat. Si cu asta am rezolvat problema de a nu ramane pe "drojdie". Prea mare bataie de cap sa desfac rezervorul, scule, interventii etc.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...