Sari la conținut

Duster 2011 1,5 dci 110


Postări Recomandate

Salut!
Sunt posesorul unui duster 2011 1,5 dci 110.Masina are 80 000 km si sunt hotarat sa-i anulez filtru de particule.
Daca poate sa ma ajute cineva cu niste sfaturi  si sa imi spuna daca si alt posesor de duster a mai facut aceasta operatie de anulare a filtrului atat din calculatorul masini cat si scoaterea lui fizic.

Consumul de pe calculatorul de bord in oras nu imi scade din 8,5%.

Editat de Ionel
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un topic legat de chiptuning. Colegul @Dok se ocupa cu asta si cred ca poate sa te indrume cel mai bine. Poti lua legatura cu el pe privat.

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil si orasul conteaza, eu nu am vazut niciodata sub 8 in Bucuresti, media este pe la 9 - 9,5%.

De ce vrei sa anulezi filtru de particule? Ai probleme cu el? Ca sincer nu prea am auzit de probleme la Dacia, cel putin nu pana in 200.000 km.

Editat de blacka
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar comparati mere cu pere, @Ionel are PH1 4x4, @Maho, tu ai PH2 4x2, se stie ca PH2-ul consuma mai putin. 

Al meu consuma in jur de 9-10 in oras (cu AT-uri).

Iar legat de filtrul de particule, lasa-l acolo, il anulezi doar in momentul in care e colmatat si nu mai poate fi curatat nici cu regenerare fortata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am cardanul dat jos deci este ca ph2 nu-l pun decit iarna  eu nu am simtit niciodata cind face regenerare merg foarte putin cam 25 km pe zi iar ce gindesc eu de acel filtru acela este ca un dop pe evacuare de aceea gindesc sa-l dau jos si de aceea caut informati 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...