Sari la conținut

Campanie re-softare Duster DCI EURO 6B


Postări Recomandate

Salutare,

Azi am primit prin posta o scrisoare din partea Dacia care ma cheama (daca doresc) in service pentru un "upgrade" gratuit al computer-ului de bord pentru a beneficia de avantajele respectarii noii norme de poluare EURO 6B.

Ca si avantaje promise, din brosura atasata, apar :

  • Extinderea zonei de functionare a EGR (Exhaust Gaz Re-circulation) : promite reducerea emisiilor de NOx prin redirectionarea unei parti din gazele de esapament in circuitul de admisie, reducand cu 85% emisia in aerul inconjurator a oxizilor de azot
  • NOx Trap : un 'dispozitiv' de post-tratare a NOx - in esenta un filtru pentru oxizii de azot rezultati in urma arderii

Urmeaza sa-mi fac revizia de 2 ani si ma gandeam, inainte sa primesc asta, sa cer un upgrade de soft la service. Acum ... parca as sta linistit.

Mai multe detalii (poate) : http://www.daciaforum.co.uk/ /topic/29050-duster-recall-for-free-until-31717-euro-6b-diesel-software-update/

Ce pareri aveti ? A facut careva upgrade ? Stie careva ceva mai mult ?

PHOTO_20170705_160839.jpg

Editat de theravengod
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare interesanta aceasta modificare si chiar vroiam sa o fac.

Am sunat la Badsi Pipera si dupa ce au verificat seria de sasiu in sistem, mi-au spus ca masina mea, livrata in martie 2017, are deja Euro 6b.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca se ajunge la 80 de g CO2/km si cumperi acum un duster 1.5dci,s ar putea sa primesti si acei 1500de lei bonus la rabla daca emisiile sunt sub 98 de g CO2/km.

Eu o sa ma interesez la dealer ca mie masina ar trebuii sa mi vina pe la inceput de august.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...