Sari la conținut

Pilot automat ( cruise control )


Postări Recomandate

Salutare, am si eu un duster, 1.6 16v 114 hp, l-am luat nou, in octombrie, Am cam 10.000 km cu el, pana acum nici o problema, dar azi am sesizat ceva ciudat. Dupa un mers pe autostrada cu 180km/h, am setat pilotul automat la 130 km/h si mergea sacadat, in suturi..am incercat la diferite viteze, si mai mici, si mai mari si simtomele sunt aceleasi. A mai patit cineva asa ceva? Exista si rezolvare la problema sau este doar ceva normal la Dacia? Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, si rog un moderator sa mute/modifice daca este cazul. Multumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e normal, dar inainte de a te duce la service suna la VC si le expui problema. Cel mai probabil in service vor spune ca e normal sau ca nu au ce sa ii faca, dar ei pentru incidente pentru care nu au solutie trebuie sa deschida FIC (fisa incident client) pentru ca cei de la dacia sa stie despre ce e vorba si sa poata verifica ce se intampla, doar ca de lene evita sa faca asta.

Daca dupa ce vorbesti la Vocea Clientului si mergi in service nu rezolvi nimic, mai suni o data la VC si ceri sa vina un incidentolog sa analizeze fenomenul. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Dar turatia la 180 km/h apare 5000 in film. Puterea maxima este la 5500 t/min.

Cum se explica faptul ca viteza maxima nu corespunde cu puterea maxima?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...