maruk

Duster 1.5 4x4 Explorer

8 posts in this topic

Bine v am gasit. De un an am cochetat cu ideea de unei masini 4x4 in special Duster. Am citit forumul, cu toate partile bune si mai putin bune, si m am hotarat, in sensul in care am platit avansul de 5% pt un Duster 4x4 1.5 sl explorer, camera de mers inapoi, scaune incalzite, sensori de parcare. Un singur lucru m a dezamagit, si nu este vorba de masina ci despre dealer in sensul ca mi a ascuns faptul  ca vrea sa mi vanda masina expusa in showroom.

Voi ce ati face? Ati trece cu vederea?

Doar cei 2 centi ai mei :D

1. Buna decizie de a lua explorer-ul: este de fapt un Laureate cu tot ce se poate pe el, mai ieftin cu vreo 800E per total
  2. Inainte de duster, m-am interesat de kadjar. Ei ofereau un discount de 700-1000E (nu mai stiu exact), daca luai o masina de pe stoc, care a stat mai putin de 6 luni. Deci as lua-o de pe stoc, daca are tot ce vreau eu (culoare, dotari), dar vreau un discount (macar 5-700E)
  3. Daca nu poti trai cu asta, asteapta masina noua: vine cam in o luna :) 
1 person likes this

Multumesc pentru raspuns,pe mine m a deranjat ca dealerul nu a pomenit nimic ca este masina care era in showroom,ci ca este o  masina care a renuntat o clienta pentru varianta cu edc.

Poate chiar a renuntat. Cea din showroom poate avea zgarieturi pe volan, plastice, tapiterie.

La lucrurile astea am si eu o retinere. Am sa ma gandesc si maine o sa sun cel cu care am discutat si am sa i zic ca eu  imi asum un risc si daca este dispus sa negocieze

Succes!

Dar nu uita, el are deja masina.