Sari la conținut

Porcu' Exploratoru'


Postări Recomandate

Felicitari si sa te bucuri de porc! :)

O sa te obisnuiesti cu cutia de viteze, in oras e mai dificil un pic, dar cu timpul vine si familiarizarea cu treptele potrivite pentru fiecare situatie.

Confirm si faza cu antigelul, la mine au completat baietii de la service cand am dus-o la revizie.

 

La inceput ia-o mai usor, asa cum scrie la manual (sub 2500 de ture, fara bruscat masina) :) La mine aia a fost perioada cu cel mai mic consum... dupa care am hotarat sa ma bucur de masina si sa nu ma mai uit la cat consuma.

 

Dupa cum am mai spus, mie imi place cum arata Duster-ul murdar, asa ca nu prea le merg afacerile celor de la spalatorii cu cei ca noi... :D Eu zic sa mai lasi un pic si farurile/stopurile sa se vada, nu doar parbrizul (si geamurile, macar un pic, cat sa vezi oglinzile).

 

Bine ai venit printre noi si spor la dusterit!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 85
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Si....porcu' a venit! Prima poza in fata reprezentei. Mai multe poze o sa pun in zilele urmatoare, sa vad pe ce coclauri o duc  Super mega incantat!

Din nou s-au adaugat poze noi  https://photos.app.goo.gl/FDUD08WGtlyD7rqz1 . Insonorizarea cu STP e gata (portierel capota, podea, plafon). O impresie generala: sunetul boxelor s-a imbunata

Salutare, Desi mi-am facut contul acum 1 an, abia acum m-am hotarat sa imi iau Duster. Trebuie doar sa mai scot o foaie de la primarie si sa dau avans 5%. Varianta care va fi comandata sapta

Posted Images

Obisnuieste-te cu diferenta asta ... la mine nu cred ca am pus vreodata cat zicea CB, cel putin 3 litri in plus a fost nevoie de fiecare data, "pana la primul click".

Ca sa nu am surprize de la indicatiile CB-ului, m-am obisnuit sa fac plinul cand zice ca am consumat 40-42 de litri. In general cam atunci se aprinde si becul de rezervor si nu-mi place sa merg la limita sau sa traga pompa de pe fundul rezervorului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu sunati la Vocea Clientului pentru ca exista solutie pentru problema respectiva (pe faza 1 se inlocuia tabloul de bord si sonda litrometrica, pe faza 2 presuun ca e ceva asemanator)?

Aia la service zic sa parcati pe plat ca sa scape de voi (atitudine tipica serviceurilor romanesti), nu ca asta e solutia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...