AdrianPop

Porcu' Exploratoru'

31 posts in this topic

Eu cred ca nu prea poti lasa mai jos "podeaua" (adica acel "capac" care se sprijina pe roata de rezerva). In schimb exista destul spatiu de depozitare in roata si pe langa roata (acele carenaje de polistiren gri) pt toate accesoriile (triunghiuri, trusa, extinctor) si multe altele (eu am plin pe-acolo cu becuri de rezerva, sigurante, cabluri de curent, sufa de tractare, lopata pliabila, topor, te mai miri ce...). Plus ca acel placaj, daca se aseaza direct pe roata de rezerva, tine mai bine la greutati puse in portbagaj.

Eu zic ca merita sa tii roata de dimens. standard, mai ales ca ai dCi (asta in ideea in care o roata de rezerva mai mica ar fi buna de pus in portbagaj - deasupra podelei - daca se monteaza butelie GPL toroidata la un benzinar).

Sunt de acord cu tine la argumentele pro roata normala. Daca o sa fie nevoie, dau tot jos de acolo :D

2 hours ago, Killer82 said:

mai ales ca ai dCi

Nu inca...maine dimineata dau avansul si mi se va comunica si data livrarii.

Am vrut sa zic "o sa ai" sau "ai ales" dCi. Succes cu comanda si asteptare scurta!

Wohooo, miercuri fac plata, joi e gata de livrare. 

Ce anume ar trebui sa verific inainte de a pleca cu ea de la reprezentanta? Intr-un topic scria ceva de nivelul uleiuliu. Alte idei?

Presiune roti, roata rezerva, antigel, uși, becuri.