ramm

Cat De Multumit Esti De Duster-Ul Tau?

41 posts in this topic

Cum, VW are probleme la motor? Nu se poate asa ceva ... mai ales daca te duci si il cumperi de la mama lui ... din cele fabricate special pentru Germania .. alea nu au moarte, nici ulei nici benzina/motorina nu le trebuie ca sa mearga, doar cheie. /irony-off

Scuze, dar nu m-am putut abtine.

3 people like this

Pe scurt, sunt foarte multumit de Duster, dupa aproape 5 luni de cand il am. Este vorba de un PH1 1.5dci 110 cp, 2012, cumparat sh la aproximativ 100.000 km. E adevarat cu nu are rost sa il comparam cu Golf-ul, intamplator vin de pe un Golf 6 2.0 TDI care este o masina foarte faina si din fericire nu am avut nici o problema in cei 8 ani si 170.000 km rulati, dar nu are rost sa detaliez aici.

Da, Duster-ul nu este cea mai comoda masina, nici pe departe, scaunele ma dispera, iar izolarea fonica iarasi e un capitol care se poate imbunatati substantial, dar masinuta asta exceleaza in afara asfaltului, unde se simte cel mai bine. La a mea i-am pus si anvelope BFG AT KO2 si pot spune ca m-a surprins cu capabilitatile sale offroad.

Pe de alta parte, e fain ca ai ce sa imbunatatesti la ea, ca mereu ai cate ceva de lucru la ea, cel putin pe mine ma distreaza.

Tehnic masina mi se pare foarte ok, nu am vazut martori de DPF aprinsi sau alti martori desi masina merge zilnic prin traficul infernal din Bucuresti, ceva ce la grupul VAG nu prea vezi, mai toate au probleme pe partea de DPF daca sunt exploatate preponderent in oras.

Dar per total masina imi lasa mereu un zambet pe fata si sunt foarte multumit de alegerea facuta si cred ca atata timp cat stii pentru ce vei folosi masina este absolut in regula. Pentru cei care cauta un SUV mic de sosea, poate ca ar trebui sa mai puna ceva bani in plus si sa se reorienteze.

7 people like this

Citez:

' ....Plus ca e si un pic jenant sa vezi ca cineva descopera asta la scurt timp dupa ce da 15-16-17000 euro pe o masina noua.....'

Foarte adevarat. Din pacate am observat acest comportament si pe alte forumuri, am un exemplu de plictis dupa 4 luni. Greu de crezut. Reclama grosimea tablei si deficiente in luciul vopselii. Apar asemenea postari dupa care dispare autorul. Io cred ca postarile sunt facute la comanda.

1 person likes this

Discutiile despre acest joint-venture sunt din 2003. Dusterul iranian va fi cu rombul pe grila, deci nu pentru piata europeana.

• Similar Content

• By dust3radmin
      Cat consuma Dacia Duster - vrem date reale!

Am rugamintea sa postati date despre consumul inregistrat cu Dacia Duster. Va rog sa specificati motorizarea,sistemul de tractiune (adica 4x2 sau 4x4), regimul de mers si consumul obtinut. Daca aveti si poze cu atat mai bine.

Exemplu:

1.5dCi 85cp , 4x2, 7.9l/100 urban, 6l/100 afara, medie 7l/100.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.