Sari la conținut

Postări Recomandate

In clubul cu cei mai multi fani din lume circula o vorba:"Sa ai o Alfa Romeo e ca si cum ai avea prietena stripteuza - toti zic ca-i proasta , dar toti te invidiaza !"Am observat ca aceias chestie e valabila si in cazul Dusterului...Deci daca intr-un final am ales masina romaneasca,atunci e clar raspunsul meu la intrebare! :fear:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 44
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dupa 6 luni de condus Dusterul sunt foarte multumit de masina. Cu 14700 euo am luat o masina noua cu destul de multe dotari si tractiune 4x4.   1. Plusuri: -Motor 1.6 benzina pe o masin

Pe scurt, sunt foarte multumit de Duster, dupa aproape 5 luni de cand il am. Este vorba de un PH1 1.5dci 110 cp, 2012, cumparat sh la aproximativ 100.000 km. E adevarat cu nu are rost sa il comparam c

Neplacerile tale pot fi adevarate. Parerea mea este ca, Dusterul si Dacia nu sunt model sau marca recomandate pentru personalitatea si obiceiurile tale de condus. Orienteaza-te spre o berlina si alta

Posesor de peste 20 ani de diferite auto marca Dacia si de un an Dacia duster nou varianta full.

Ajungind in prezent la prima revizie si peste 18000 km.

Cu toata sinceritatea nu recomand aceasta masina ,cum e vorba romanului "nici dusmanilor mei".

De asemena pot spune despre aceasta masina ca ma dezamageste cu fiecare zi ce trece.

Desii de celelalte modele dacia am fost multumit,chiar si berlina 1400,acum sunt hotarit ca urmatoarea masina sa nu mai fie dacia.

Si pentru exemplificare o sa incerc sa scriu cite putin din nemultumirile mele:

-o aerodinamica foarte scazuta,zgomot foarte mare la un geam deschis >60km/h,suieratul barilor porbagaj >90km/h

-rotile din fata iesite in afara aripii se stropeste foarte rau la cea mai mica bura de ploaie(chiar si cu aparatori de noroi montate)

-tratamentul tablei foarte prost indeosebi al sistemului de evacuare

-90% din butoane incomod de actionat inclusiv displeiul navigatorului

-majoritatea prinderilor componentelor auxiliare foarte proaste.ex.la o frina agresiva mi-au sarit radiatoarele din prinderi si sau spart.Acum le-am legat cu soricei.

-sa nu mai zic si ca am avut defectiuni din fabricatie la sis.de frinare si am fost rechemat in primele 60 zile de la achizitionare in service.

-Consum mare pentru puterea si viteza oferita,poate si din cauza treptelor prea scurte.

Ar mai fi multe de scris dar ma limitez ca sa nu fie ditamai romanul si un singur+ as putea spune:

se descurca binisor in regim off road 4x4.

Sper ca am fost de folos indeosebi persoanelor care vor sa cumpere acest model de dacia,salutari.

 

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi tu,dupa 20 de ani doar Dacia,atunci de unde sa sti ce inseamna masina straineza ca sa poti face o comparatie?Pe urma km declarati de tine la un PH 1 in 2017...la un nr.de km de peste 18000 mii,ori e teapa ori ai gresit tu cand ai scris km...in legatura cu dezamagirea pe zi ce trece,ciudat ca italicii astia sunt din ce in ce mai multumiti de masina asta!?!

PS:Sa fiu sincer si eu i-am cautat la inceput nod in papura,doar  pentru ca e fabricata in RO,ca daca era made in Deutschland,ma durea in cot de multe! ;)

 

Editat de TheVolverine
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e clar ca nu ai mai condus nici un 4X4 pana acum :) ( vant, stropit pe laterale, etc.). Nici nu stii ce ai cumparat: tehnologie Renault si Nissan VECHE si refolosita pe Dacia la preț de chilipir in comparație cu alte masini din clasa ei!

La faza cu radiatoarele iti dau dreptate. E nasol. Dar la a mea, chiar si dupa o tamponare, radiatoarele sunt intregi si la locul lor! Ceea ce nu pot spune despre portbagajul Octaviei in care a intrat :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai in descriere (detaliile de profil) apare PH1. Deci MediaNav montat ulterior, dar irelevant.

Faza cu radiatoarele sarite si cu urechi rupte de la frana brusca e cam trasa de par. Sunt unii care au dat-o bine cu botul de pamant ca sa ii sparga radiatoarele (si nu la toti care-au lovit s-au spart / rupt).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...