dust3radmin

Noul Duster Ce Va Fi Prezentat La Geneva 2017

92 posts in this topic

Mda.. cam putine modificari la exterior cel putin .. cam departe de varul Kadjar cum se tot speculeaza prin diverse discutii ... dupa parerea mea Logan 2 (mai ales versiunea facelift) a fost chiar un mare pas inainte ca design, etc.

Din cate vad, daca in poze este chiar noul Duster pe mine unul m-a cam dezamagit.. Oare de ce naiba nu se inspira mai serios din design-ul mai reusit al grupului sau chiar al concurentei ..dupa mine noul Vitara chiar e un punct de referinta pentru un suv "low cost".

P.S: Eu ma asteptam la un Kwid putin mai mare si mult mai dotat sau chiar la un Captur mai spartan si mult mai mare.. dar se pare ca nu asta e solutia aleasa de cei de la Dacia :)

Edited by andrei_s
1 person likes this

Cred ca toata treaba tine de pragmatism. Ei efectiv nu fac fata cererii de Duster asa cum e el. Tre' sa fii cretin sa schimbi o formula clar castigatoare cu cioara de pe gard. Ieseau multe mai bine cum ziceti voi, poate. Da' pretu' sarea sigur, poate ca picau si unghiurile absolut fenomenale (dupa mine) si garantat picau si vanzarile ca numar de bucati.

Probabil ca la bani ieseau la fel sau p-acolo. Insa pe nicaieri nu scrie: Dacia vinde de x lei Dustere. Peste tot scrie: vanzari record de Dustere, xyz bucati in crestere cu 12% comparativ cu spume pe varza. Si asta conteaza in piata.

Parerea mea. :))

Faceliftul este facelift. Chiar daca noi ii spunem ' noul Duster ' modelul de baza ramine cu modificari. Asa este la orice marca si model.

O sa fie ca un fel de iPhone 5 S Plus :D adica ceva ce nu ii chiar acolo sa poa' sa ii zica 6, da' are ceva in plus fata de 5S (care desigur are si el ceva in plus fata de 5) :P  #samaisiradem

1 person likes this

Eu sunt mai curios de eventualele imbunatatiri la interior dpdv al ergonomiei (organizarea bordului, spatii de depozitare etc). 

Afara, avand in vedere ca si-a pastrat unghiurile, poate sa arate cum vrea  :D

• Similar Content

• By huskyuk
      Acesta este prototipul Dacia Duster prezentat in 2010 la Salonul Auto de la Geneva.
      Duster a evoluat mult de la PH1 la PH2, si sa speram ca se va apropia din ce in ce mai mult de acest concept.
      Va las sa va bucurati de poze!

• By dust3radmin
      Postati aici detalii privind dealer-ul, comanda facuta, modalitatea de plata (cash / credit) si durata estimata de dealer pana la livrarea masinii.

Acest topic are ca scop informarea viitorilor cumparatori de Duster, sa stim la ce sa ne asteptam daca comandam un Duster si cum trebuie sa procedam.

Multumesc anticipat pt ajutorul vostru!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.