Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 107
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Se pare ca in cardul salonului de la Geneva Duster (pe langa celelalte modele Dacia) va beneficia de un upgrade cu urmatoarele caracetristici:   ->un nou volan ->alt model de jante de aliaj

Extrapoland din imaginile spion, cred ca va arata cumva in maniera asta...

@ apashi Habar n-am...acele foto care de fapt sunt in total vreo 5,sunt facute de un tip ce transporta pe platforma masini pe la diverse concesionarii din Italia.Pozele au fost postate de tipul asta p

Posted Images

Nu-i decat o alta fantezie. Mergi la sursa articolului.

"Naturally, people want to know first and foremost what the next Duster will look like, and that's where this new rendering from Christian Schulte comes in. As you can see, the next Duster is imagined with a new face quite similar to the Renault Kwid sold in India (at least the headlights and the grille look the same)."

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drumul ales de Renault (unificarea identității pe toate modelele aka rombul de pe botul mașinii) e continuat și de Dacia (vezi calandrul de Duster ph2 (prezent prima dată pe Kwid) prezent acum pe Logan IIph2, Dokker și Lodgy), așa că orice model nou va îngloba sigla Dacia/Renault pe "bot"

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alegere grea...Duster acum (4x4 dci) sau Duster 2 in 2018? Ma intereseza performantele in teren accidentat si din ce vad la noul vitara, kadjar etc producatorii merg mai mult pe ideea de masina de oras cu mici avantaje iarna fata de o masina normala.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
On 4/18/2017 at 0:22 AM, qaz said:

Alegere grea...Duster acum (4x4 dci) sau Duster 2 in 2018? Ma intereseza performantele in teren accidentat si din ce vad la noul vitara, kadjar etc producatorii merg mai mult pe ideea de masina de oras cu mici avantaje iarna fata de o masina normala.

Aceeasi dilema am avut-o si eu. Am analizat toate posibilitatile si am dat comanda de PH2 :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Par reale imaginile. Noutatile de ordin estetic observate de mine.. din cat se poate vedea:

-antena radio tip "shark" in parte din spate a cupolei;

-un alt model de oglinzi laterale, cu lumini de semnalizare integrate;

-stopuri patrate (ca la noul Logan).

Garda la sol pare la fel. Nicio imbunatatire la aerodinamica, cui i-o trebui..

Daca-i asa, e de bine.

 

A, si daca ne uitam din lateral la partea posterioara, se vede ca-i un pic mai lunga decat la actualul model.

Au pus si-un lumbersexual la volan, e clar, ramane masina de teren :)

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...