8 posts in this topic

M-am lovit de o problema si o aduc la cunostinta altor ( viitori ) posesori de autoturisme Dacia. La deconectarea bateriei ( eu am inlocuit-o dupa 7 ani )

am avut surpriza ca aparatul radio cere un cod de deblocare. Ar fi bine cand cumparati masina sa cereti dealerului acest cod, pentru a evita o situatie neplacuta ( un drum la dealer, nu dau codul prin telefon ). O zi buna.

Atentie!

Sugestia de a cere codul la dealer este inutila atata timp cat acel cod de radio este trecut pe factura de achizitionare a masini!

Pastrati bine factura masinii!

Edited by danielcojocar
5 people like this

pana la urma nu este o mare problema, si eu am patit asa dar m-am dus la dealer si dupa 15 min am avut codul , si spre surprinderea mea totul a fost gratis...

mai ales ca masina nu a fost cumparat de la ei nici macar din tara , era adus din Franta .

Daca esti proprietar, in mod normal ar trebui sa iti fie furnizat de catre dealer gratuit.

buna .ma poate ajuta cineva cu un cod pt radio?masina a fost cumparata azi si proprietarul nu are codul la cd.am seria de sasiu.uu1hsdac646397482 din 2012.va multumesc

La reprezentanta cu VIN-ul si dovada ca esti proprietar. Daca dai peste un tip amabil nu costa, eventual te duci cu o ciocolata.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.