Sari la conținut

Postări Recomandate

Cautand ceva pe net am dat intamplator peste un manual de Renault Duster care prezinta si optiunea de parbriz incalzit. Ar fi foarte util asa ceva. Stie careva mai multe? Unde s-ar putea gasi, ce modificari ar fi necesare? In manual, comanda este data din butonul de dezghetare al lunetei si oglinzilor retrovizoare.

post-1252-0-05542700-1485597759_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 22
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Ca să nu batem și aici câmpii, repet:   -Duster ph2, Logan/Sandero II, Lodgy, Dokker, Clio 4, Captur, Kaptur4x4 și Lada Vesta și Xray au aceeași arhitectură electronică. -există(e prezentă) funcția

Cautand ceva pe net am dat intamplator peste un manual de Renault Duster care prezinta si optiunea de parbriz incalzit. Ar fi foarte util asa ceva. Stie careva mai multe? Unde s-ar putea gasi, ce modi

Eu prefer workaroundul asta mai ieftin...  

Posted Images

Salut, mai mult ca sigur parbrizul are ceva rezistente de incalzire cum are luneta, dar nu le are orizontale le are doar cumva pe margine, cred ca am vazut la un Renault Laguna.Modifcari necesare, pai automat alt parbriz dupa care urmeaza partea de conectare a cablajului.De curiozitate se poate incerca cautarea pe net a unui parbriz de Renault Duster sa vedem ce pret are.Posibil ca pretul sa fie destul de mare cu tot cu montaj si nejustificabil.

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce rear? Scrie clar: "rear windscreen, electric rear-view mirrors and the windscreen"

 

@Caphonne: am cautat parbriz incalzit pe net, dar fara succes.

Editat de alexis
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renault Duster de Rusia este o poza in link cu bordul, daca dai zoom se vede acel buton.Trebuie sapat bine pe net, o serie de caroseie si cautat parbrizul intr-un program.

http://www.autoevolution.com/news/updated-2015-renault-duster-receives-new-engines-in-russia-photo-gallery-97138.html

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca să nu batem și aici câmpii, repet:

 

-Duster ph2, Logan/Sandero II, Lodgy, Dokker, Clio 4, Captur, Kaptur4x4 și Lada Vesta și Xray au aceeași arhitectură electronică.

-există(e prezentă) funcția de parbriz încălzit pe orice mașină din cele enumerate mai sus

-ai nevoie doar de parbriz(vezi poza) cu rezistențe și cablaj de forță și comenzile din uch

 

Parbrizul are 2 rezistențe, comutabile independent și temporizat funcție de o căruță de parametri, deci e realizabil upgradeul chiar dacă mașina nu a avut așa ceva.

 

Merită? Nu. e mai simplu să pui caloriferul electric de 900w de pe dCi pe benzinar

 

ps. la Logan II parbriz simplu = 200euro, parbriz cu încălzire =200euro

ps2. Nu ai nevoie de serie de șasiu gen X7LHSRHGN54429600(F4R cu PBCH-With heated windscreen ) se poate căuta direct în dialogys(trebuie să știi să cauți), problema e disponibilitatea piesei la comandă

post-3685-0-50374200-1485621597_thumb.jpg

post-3685-0-42927900-1485621605_thumb.jpg

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc t0rquemada! :thumbsup:

 

Dat fiind ca am un PH2 diesel pot sa spun ca nu se dezgheata foarte usor parbrizul cu toata aeroterma electrica. In schimb, intreb si eu: o fi precablat si pt. parbiz incalzit?

Editat de alexis
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...