Sari la conținut

Proiectoare Ceata Cu Led


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 22
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mi-au ajuns si mie proiectoarele comandat (180 lei), sunt cu "2 pastile" led, 9W parca, folia e pusa secundar. Sunt curios daca sunt ok.    

Problema mea cu el este ca fix pentru scopul ce al trebui sa-l deserveasca(proiector ceata) nu vor mai fi bune. Lumina aceea alba, la intensitatea emisa, vor crea vizual un zid alb, reducand si mai mu

Posted Images

Te rog sa ne spui impresiile dupa montare. Pe mine ma intereseaza in primul rand daca fluxul luminos este mai mare decat al lumanarilor de fabrica (la PH2, 19W).

Par sa fie si cu DRL: 1 led pt ceata si unul pt DRL.

Editat de alexis
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea cu el este ca fix pentru scopul ce al trebui sa-l deserveasca(proiector ceata) nu vor mai fi bune. Lumina aceea alba, la intensitatea emisa, vor crea vizual un zid alb, reducand si mai mult vizibilitatea. Am serioase indoieli despre eficienta foliei galbene aplicate ulterior, poate va ajuta putin, dar categoric vizibilitatea pe vreme de ceata va fi sub cea oferita de proiectorul standard. Asta pe langa faptul ca am indoieli asupra omologarii lor in vederea utilizarii pe drumurile publice.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele produse de OSRAM au omologare. Problema este ca le-am scris de vreo 2 saptamani celor de la Osram pentru ca sa-i intreb ce flux luminos au si daca au si o versiune cu lumina mai calda (4000 K), dar ioc raspuns. Serviciul lor de 'customer care' pare sa fie de toata jena.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...