Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Injector Defect

• This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 marco79ro

marco79ro

Weekly Duster Member

• Members
  • 88 posts
  • Duster PH1 Diesel 4x4 110cp

Posted 29 December 2016 - 08:52 PM

Cum se manifestă masina cand e defect un injector? Am avut ceva probleme cu niște martori luminosi aprinsi la bord. Dus la service a zis mecanicul ca nu facea contact un injector. Plecat din service totul a revenit la normal. Iar a revenit problema. Nici nu mai tragea masina cum vroiam. Au zis ca nu are nimic, totul e ok. Martorii luminosi se aprindeau pe autostrada la viteze de peste 120 kmh. In iltima vreme am observat ca pe la 2000 de rot/min apar usoare trepidații. Plus a crescut consumul. Am facut Oradea Timișoara cu 7 % mers 3 persoana si bagaje minore. Acelasi drum in aceleasi conditii il faceam cu maxim 6 %.

Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

#2 ISZY56

ISZY56

Addicted Duster Member

• Members
  • 979 posts

Posted 29 December 2016 - 09:59 PM

Hm....delicata problema. Trebuia sa-l anchetezi mai in profunzime pe mecanic. Oricum va trebui sa te intorci la el.

http://www.e-automob...ie-directa.html

Io as merge pe in tester de firma, test CLIP care at trebui sa-mi scoata erorile de la avertizarile din bord. Sistemul este complex si as paria mai mult pe pompa de injectie si/sau calculatorul de injectie si/sau un contact electronic prost undeva la toate elementele enumerate. Eventual test de gaze la turatia la care se aprind beculetele.
In contact prost care a ramas in continuare prost.
Consumul la diesel creste iarna.

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#3 laptiucu

laptiucu

Duster Member

• Members
  • 204 posts

Posted 30 December 2016 - 09:07 AM

Daca vrei iti pot lasa numarul unui mecanic de la Auto Bara la care merg cu Dusterul meu. E priceput omul.
Strict legat de problema nu stiu sa raspund.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!