teriaksun

Volan Logan 2 Ph2 Pe Duster Ph2

35 posts in this topic

Salutari!

Singurul lucru care ma deranjeaza cu adevarat la Duster este volanul.

Care sunt sansele ca volanul de pe noul Logan/Sandero sa se potriveasca pe Duster ph2?

post-5114-0-78605400-1481704716_thumb.jpg

Teoretic daca volanul de pe Logan 2 ph1 s'ar potrivi pe Duster ph2 ( desigur sa functioneze si butoanele pentru cruise control ) , atunci si noul volan ar trebui sa mearga pe Duster.

Pareri ?

2 people like this

Si eu ma gandeam la acelasi lucru :) Ma intereseaza tare subiectul, volanul de pe Logan 2 facelift chiar imi place.

Teoretic se poate monta.

Daca vreti sa aveti claxonul pe volan trebuie sa luati si alta spira.

Intrebarea mea este:

Va-ti intrebat care este costul volanului cu air-bag si chiar se merita?

Edited by PLANETARA

Nu stiu altii cum sunt, dar eu as da 1000 euro ( zic si eu, nu pot sa'mi imaginez cat costa un volan nou cu tot cu airbag) ca sa ma bucur de un volan mult mai misto urmatorii 3-4-5-6 ani.

Din punctul meu de vedere singura problema ar fi cu garantia ... :poke:

Prima oara cand ajung la reprezentanta o sa le arunc o serie de intrebari legate de volan

LE : probabil am exagerat cu 1000 euro, dar sunt convins ca vreau volanul ala pe Duster

Edited by teriaksun

1000 eur mi se pare exagerat. Mai bine astepti noul duster , vinzi cazanul actual , adaugi 1000 eur si dai avans 50 % pt noul cazan duster...

cazanul actual imi place tare, are 20 de zile si nici macar 1500km :aww:

nu ma bat cu pumnul in piept, dar am luat masina mai "ieftina" in special ca sa pot s'o fac cum vreau eu

Edited by teriaksun
1 person likes this

• Similar Content

• By teriaksun
      Salutari !

Vand:

- 4 anvelope pentru Duster (echipare din fabrica), Continental CrossContact LX 215/65/R16 DOT 4516.
      rulate nici mai mult nici mai putin de 16km.

- Scut motor original Duster (din tabla), rulat nici mai mult nici mai putin de 21km.
      Gaurile de prindere sunt "zoite" cu un fel de unsoare (asa a venit pe masina), probabil ca sa nu rugineasca.

Pret scut : 250 lei

Pret per anvelopa : 300 lei (desi prefer sa le dau pe toate 4 in acelasi timp )

Pret pentru 4 anvelope : 1100 lei (reducere 25 lei per anvelopa)

Pret pentru 4 anvelope + scut : 1400 lei (reducere 30 lei per obiect )

Prefer sa le dau in Iasi (le trimit si in tara, dar costul transportului este acoperit de cumparator)
    • By danielvaduva
      Vand Radio CD mp3 de origine, cu satelit comanda.
      Provine de pe Dusterul personal si-l dau deoarece am facut upgrade.
      Radio-ul este in perfecta stare de functionare. Accept orice test.

Pretul este de 350 de lei.

0758 326 435

• By Doc
      Salut, eu mi-am pus din start jenti de tabla si cauciucuri de iarna(Nu am rulat cu jentile originale de loc) si am observat la un moment dat ca atunci cand merg drept, volaunl e un pic la dreapta.Am fost la service si mi-a zis ca nu a mai vazut asa ceva si ca poate fi de la jentile de tabla.Oricum, s-a rezolvat, dureaza 5 minute. Astept comentarii !!!!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.