Sari la conținut

Duster 1.2 Tce 4X4


Postări Recomandate

Va salut,

 

Acum 5 zile am intrat in posesia masinii, un Duster negru, 1.2 tCe 4x4 Laureate,

cu toate optiunile in afara de piele pe scaune si plasticele "gri satinat".

 

Dupa primii 500 km pot sa zic ca motorul este piesa de rezistenta.

Desi inca ii fac rodajul si deci nu trec de 3000-3500 rpm,

se simte ca are cuplu inca de la turatii joase - la fel ca un diesel

( am avut mai multe masini cu motoare benzina-turbo si sunt impresionat cat de repede isi face intrarea turbina - incepand cu 1600 rpm) .

Asta face masina foarte vioaie, perfecta pentru oras.

 

Abia astept sa termin rodajul , sa vad cu adevarat ce poate motorul.

( de la 3000rpm se simte ca incepe sa traga mai bine, deci pana la 5500rpm mai e multa cale de batut)

 

 

Primul lucru pe care l'am facut dupa ce am luat masina a fost sa ii montez un set de cauciucuri Nokian WR suv 3 pe care masina sta foarte bine

( nu sunt fan allseason, in special iarna).

 

Urmatorul pas a fost sa ii montez cele 3 scuturi pe care le'am cumparat

( scut motor+baie de ulei+cutie de viteze+radiatoare care se prelungeste si pe bara din fata, scut pt diferential si scut pt rezervor)

 

Urmeaza folie pe geamuri , (poate) distantiere si ornamentele de pe grila fata negre - ca pe Black Touch.

 

 

Momentan sunt foarte multumit de masina. O sa revin cu poze + parere despre masina + in special parere despre motor

( Dealerul de la care am luat masina m'a rugat , de asemenea, sa dau un feedback, avand in vedere ca e primul Duster cu acest motor TCe pe care il vinde )

 

post-5114-0-59754500-1480494451_thumb.jpg post-5114-0-57700400-1480494483_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 78
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Saptamana trecuta am avut parte de o zapada mai serioasa in oras, placerea mea. Cu scuturi peste tot si cauciucuri bune masina a infruntat zapada "like a champ", apogeul fiind mersul (cu destinat

Ieri a venit cotiera,  am zis ca weekendul asta o montez. Dar n'am avut rabdare, asa ca am montat'o aseara, pe intuneric.   Mai intai vreau sa mentionez ca desi la comanda aparea ca fiind teore

Multani !   Ai sa razi , dar am citit informatiile de pe inainte sa comand masina. Si nu m'au scos de pe fir.   De mic mi'a placut benzina ( nu de baut, ci in motor ). Sunt obisnuit sa merg ma

Posted Images

Masina arata fain in culoarea asta. Cu geamuri negre o sa arate si mai bine. S-o conduci cu placere si fara evenimente!

Vad ca si la tine scoate mult fum alb pe vreme rece. Probabil ca asa-i la toate motoarele cu injectie directa. La fel scoate si 1,2 TSI.

Sa verifici constant nivelul uleiului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Felicitari pentru achizitie! Asa e si la mine,full opșăn fara piele! Sa ne spui in viitor si un consum de oras.Eu in Bucuresti reusesc intre 10 si 12..Drumurile sunt in general scurte,acum si cu scaune incalzite ON.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa verifici constant nivelul uleiului.

 

O data la 2-3 zile , din obisnuinta ( e de'ajuns sa te arzi o data, dupaia nu mai uiti toata viata :blush: )

 

 

Sa ne spui in viitor si un consum de oras.Eu in Bucuresti reusesc intre 10 si 12

 

Am piciorul "mediu" de greu si nu merg la consum . Pana acum din 2 plinuri am scos 11.9 (combinat) respectiv 10 ( 80% in afara orasului ). Sunt mai mult decat multumit , fiind obisnuit cu consum 13-14 in oras - la motor 2.0 turbo.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica optiune de plastice gri satinat. Este acum asa ceva?

 

 

Cred ca s-a exprimat gresit..nu a luat pachetul look.A luat doar jantele separat.

 

Corect, m'am grabit.

 

Ma refer la pachetul Look.

 

Ei ii zic " crom satinat" , eu ii zic "plastic gri" :angel:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...