Sari la conținut

Alternator / Baterie Subdimensionate ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 41
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu am vandut loganul dCi cu bateria originala rombat, la 92.000 km si peste 7 ani jumate.trageti voi concluziile. Am lucrat la o firma de piese auto,si am vazut destule varta si bosch uri picate in g

La logan bateria originala a tinut vreo 6 ani si am inlocuit-o cu rombat calciu. Acum masina a trecut de 11 ani si bateria inca tine. Cand o sa pice la duster, eu tot rombat as pune...

Eu văd 2 variante: 1. încărcătorul nu e cel mai precis aparat de măsură, deci verifica și cu un multimetru de încredere 2. Ai o problema la alternator si/sau circuitul de încărcare al bateriei, car

Salutari la toti Dusteristii.Vreau sa dau jos bateria de pe masina si s-o duc intr-un loc unde am 12 grade permanent. Stiu ca la Renault Clio 3 cand montam bateria trebuia sa resetez codul Radio si Ora.Intreb daca la Duster 1.5dci,109 cp,2015 dec.,sunt alte probleme si care ar fii. Multumesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe emag am gasit originala Dacia Renault cu 210 lei

 

Pe emag sunt doua review-uri la bateria dacia...dupa un an curge si acidul corodeaza suportul bateriei...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...