Sari la conținut

Schimb Carlig De Remorcare Clasic Cu Carlig Cu Flansa


Postări Recomandate

Cred ca modelul # 2 de la tine era "default" pe PH1 - am vazut multe Dustere PH1 cu astfel de carlig (cu sfera detasabila cu 2 suruburi).

Eventual intreaba si la reprezentanta daca se potriveste sau nu...

Daca nu, la dealer-ii de carlige auto.

 

Sa ne zici si noua daca afli ceva :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt la fel de rezistente ambele. Nu ma gandesc sa schimb tot sistemul, ci doar partea demontabila de sub bara. Ma avantajeaza varianta cealalta pentru ca pot demonta sfera si pune alta varianta compatibila cu ochetul de la remorca pe care vreau sa o tractez. Ma gandesc ca as putea gasi pe cineva care considera, poate, varianta cu suruburi mai putin estetica in comparatie cu cea clasica sau... cine stie...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma... depinzand de remorca, poate fi o optiune si sa pui pe protapul ei o cupla standard pentru nuca :)

 

Oricum discutia despre remorcarea vreunui atelaj cu ochet sper ca nu e pt drumuri publice :D adica la tara sa cari o remorca cu balegar e una, dar la ~ 70 km/h sa ai vibratii si smucituri pe cuiul ala nu stiu daca e funny... :) #numazic

 

PS. "gâtul" la ala cu ochet pare ceva mai rezistent (intrucat e facut din 2 platbande groase si late, prinse intre ele, care, as zice eu, rezista mai bine la impact / torsiune versus o bara simpla).

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...