Jump to content

Parteneri forumduster.ro
- - - - -

Conducerea Preventiva Si Evitarea Accidentelor

duster dacia prevention preventie accidente sofat

• This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#79 DonQuijote

DonQuijote

Greierofob

• Members
  • 1,428 posts
  • Duster PH2 Benzina 1.2 TCe 4x2 125cp

Posted 06 November 2016 - 08:18 AM

Vezi postareaCristianDuster, la 06 November 2016 - 12:17 AM, a spus:

A-ti vazut ce s-a intamplat pe A2?
...Dar despre sistemul de infotrafic ,panourile electronice care te informeaza asupra conditiilor de trafic,sistem care ori nu functioneaza ori nu exista ,nu se pomeneste nimic.
CNADNR ar trebui tras la raspundere in instanta pentru lipsa sitemului de avertizare info trafic.
E irelevant daca sistemul era functional sau nu. Majoritatea ignora indicatiile lui. Problema cea mai mare la noi, dupa mine, este nerespectarea legislatiei privind limitele de viteza. Daca s-ar legaliza din nou camerele de inregistrare a vitezei (radarele fixe), inclusiv si sistemele de masurare a vitezei medii pe un tronson (cele fixe vor fi repede invatate, si multi vor merge cu 160+ pe portiunile neacoperite de camere) atunci poate nu vom mai vedea la stiri despre accidente cu multi morti si zeci de raniti.

#80 t0rquemada

t0rquemada

Addicted Duster Member

• Members
  • 872 posts
  • Nu posed Dacia Duster

Posted 06 November 2016 - 08:37 AM

Glumești, probabil.
În condițiile în care pentru majoritatea șoferilor viteza legală pe o porțiune de drum = viteza minimă cu care trebuie să circule pe acolo rezultatul e cel din accidentul de pe A2.

Eu sunt curios câte mașini din cele implicate în accident aveau luminile de ceață făță+spate aprinse și aveau viteza adaptată (sub60KM/h)

adBot

adBot
  • Dacia Duster diesel 4x4

forumduster.ro - pt pasionatii Dacia Duster

#81 MAK

MAK

Expert***

• Members
  • 592 posts
  • Duster PH2 Benzina 1.2 TCe 4x4 125cp

Posted 06 November 2016 - 08:51 AM

Killer,bazar tuning.Eu in loc de ochi de pisica voi folosi 2 proiectoare spate plus inca 2 pe fata!! Plus ceata..sper sa reziste "coafura". :D

#82 TheVolverine

TheVolverine

Duster Member

• Members
  • 174 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x2 110cp

Posted 06 November 2016 - 10:01 AM

In primul rand pe autostrada ultima banda se lasa libera,nu se merge in regim de croaziera pe ea,mai ales cand e ceata!Dar aia pun pariu ca s-au orientat dupa gardul despartitor si i-au dat talpa,ghinion si invatatura de minte! ;) Si apropo,noaptea pe timp de ceata sau ploaie,e cel mai nasol de condus,exceptie drumurile pe unde trece o masina odata la 3 ore! ;)

#83 TheVolverine

TheVolverine

Duster Member

• Members
  • 174 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x2 110cp

Posted 06 November 2016 - 10:05 AM

Vezi postareaMAK, la 06 November 2016 - 08:51 AM, a spus:

Killer,bazar tuning.Eu in loc de ochi de pisica voi folosi 2 proiectoare spate plus inca 2 pe fata!! Plus ceata..sper sa reziste "coafura". :D
Pe timp de ceata proiectoarele si farurile pe faza lunga,mai ales noaptea,mai rau te incurca...iti face perdea de lumina si mai vezi ioc!Iar pe partea de spate le distrugi ochii alora de stau in urma ta!

#84 Cain

Cain

Addicted Duster Member

• Members
  • 582 posts
  • Duster PH2 Diesel 4x4 110cp

Posted 06 November 2016 - 11:11 AM

https://www.youtube....h?v=Qv74EffkKDc

Facut pt nevoi de smog :)

Also tagged with duster, dacia, prevention, preventie, accidente, sofat

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Sponsori

Esti nou pe forum ? Click aici pt a te inregistra!

Don't speak Romanian? Select your lanugage from top right side! You may want also to register as a member, click here!